esenyurt'ta duyanları şaşkına uğratan olayda bir şüpheli hırsızlık yapmak istedi ancak hem yakayı ele verdi hem de  bina boşluğuna sıkıştı. Talatpaşa Mahallesi'nde yaşanan olayda  bir iş yerine girmeye çalışırken fark edilince iki hırsızdan biri kaçtı, diğeri ise bina boşluğuna düştü. 

ÇIKARILIP KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Hızlı hareket eden şüpheli, binanın boşluğunda sıkıştı. Hırsızı çıkartmak için çaba gösterse de yaklaşamayan vatandaşlar, polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.  Kısa sürede olay yerine gelen ekipler apartman boşluğunda sıkışan şahsı bulunduğu yerden çıkartıp karakola götürdü. 

Yaşanan olayı anlatan dükkan sahibi olan Rıza Ay, yan dükkanlarının gece bekçisinin kendisini arayıp dükkanda birilerinin olduğunu söylediğini belirtti. Ay "üst katta oturuyorum, hemen dükkana indim. Geldiğimde bir tanesi hemen kaçtı. Diğerini ben görmedim, içeride olduğunu da bilmiyordum. Tabii hırsız kaçınca ben de geri döndüm. Sessizlik olunca dükkandaki hırsız girdiği yerden kafasını uzattı. Ben de anladım içeride bir tane daha hırsız olduğunu." dedi ve olayı şu sözlerle anlattı:

'HIRSIZ 6 SAAT BOYUNCA UĞRAŞILARAK İKNA EDİLDİ'

Hemen birkaç arkadaşım daha geldi ve biz şahsı sıkıştırdık. Kaçacak yeri olmadığı için çatıda saçların üzerinde gezmeye başladı. Saçlardan birisi yamulunca iki bina arasındaki boşluğa düşerek sıkıştı. Ondan sonra polis ve itfaiye ekiplerine haber verdik. Duvarı kırdılar ama hırsız oradan çıkmak istemedi. Polis arkadaşlar 6-7 saat uğraşarak hırsızı ikna etti. Sonrasında şahsı gözaltına aldılar ve ben de şikayetçi oldum.”

Esenyurt'ta korkutan yangın! Geri dönüşüm alanından dumanlar yükseldi Esenyurt'ta korkutan yangın! Geri dönüşüm alanından dumanlar yükseldi İstanbul Esenyurt’ta bulunan geri dönüşüm ve atık toplama alanında korkutan bir yangın çıktı. Yangında yükselen dumanlar sitelerin boynunu aştı.

Esenyurt'ta karda kayan araç yayalara çarptı, yaralananlar var Esenyurt'ta karda kayan araç yayalara çarptı, yaralananlar var Meteoroloji'nin günler öncesinde uyarısını yaptığı kar yağışı bugün sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da başladı. Bir çok yerde kuvvetli bir şekilde etkisini gösteren kar Esenyurt'ta da insanlara zor anlar yaşattı. Buz pistine dönen yollarda kayan bir araç yayalara çarptı, 2 kişi yaralandı.

Esenyurt'ta feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı Esenyurt'ta feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı İstanbul Esenyurt'ta arıza nedeniyle emniyet şeridine park edilen kamyonete kargo kamyonu çarptı. Kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.