Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı yollarla Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu kişilerin yakalanmasına yönelik Bakırköy, Zeytinburnu, Fatih, Beyoğlu, Beşiktaş, Üsküdar ve Kadıköy’de eş zamanlı asayiş uygulaması yaptı.

232 DÜZENSİZ GÖÇMEN YAKALANDI

Güven Timleri Şube Müdürlüğü ile 7 ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekiplerin desteğiyle söz konusu ilçelerin sahil, iskele ve meydanlarında gerçekleştirilen denetimlerde 35'i Suriye, 122'si Afganistan, 9’u Pakistan, 14’ü Özbekistan ve 52'si diğer ülkelerden olmak üzere 232 düzensiz göçmen yakalanarak muhafaza altına alındı.

Ayrıca, farklı 5 ilçe emniyet müdürlüğünün bölgelerinde münferit olarak yaptıkları kontrollerde de 46’sı Afganistan, 5’i Suriye ve 6’sı Pakistanlı olmak üzere 57 düzensiz göçmen yakalandı.

Böylece 1-7 Mayıs tarihlerindeki çalışmalarda yakalanan düzensiz göçmen sayısı 3 bin 210'a yükseldi.

Göçmenlerin sınır dışı edilmeleri için başlatılan işlemler sürüyor.

Çataklı'dan göçmen uyarısı: Sosyal medya rakamları kirli bir propaganda Çataklı'dan göçmen uyarısı: Sosyal medya rakamları kirli bir propaganda İçişleri Bakan Yardımcısı ve Sözcüsü İsmail Çataklı, sığınmacı tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da iki günde 726 düzensiz göçmen yakalandı İstanbul'da iki günde 726 düzensiz göçmen yakalandı Yasa dışı göçmenlere yönelik tartışmalar hem siyaset hem de kamuoyunda sürüyor. Emniyet birimleri ise bu konuda durmaksızın çalışıyor. Hemen hemen her gün çok sayıda kaçak, yakalanıp ülkesine gönderiliyor.