Hakkari Şemdinli'de kışın üzerlerine çığ düştüğü iddia edilen 3 İranlıdan birinin cesedi bulundu. İlçeye bağlı Tekeli köyü Tanyolu mezrasındaki bir vadide kışın sınırı geçerken çığ altında kaldıkları iddia edilen İran uyruklu 3 kişinin bulunması için arama çalışması, bölgede havaların ısınıp karların erimesiyle başlatıldı.

AFAD, İl Özel İdaresi, belediye ekipleri, jandarma, asker ve güvenlik korucuları bölgede zorlu arazi şartlarına rağmen iş makinelerinin desteğiyle çalışma yürüttü. Köy sakinleri ile kayıp kişilerin yakınlarının da destek verdiği çalışmalarda bir kişinin cesedine ulaşıldı. Diğer iki kişinin de bulunması için bölgede çalışmalar devam ediyor.

Bayburt-Erzurum yoluna çığ düştü, ulaşım kapandı Bayburt-Erzurum yoluna çığ düştü, ulaşım kapandı Kar ve soğuk hava yurdun büyük bir bölümünü etkisine aldı, hayat bir çok noktada durma noktasına geldi. Bayburt-Erzurum yoluna düşen çığ yüzünden ulaşımlar aksadı.

Erciyes'te çığ düştü, BM üyesi diplomat öldü Erciyes'te çığ düştü, BM üyesi diplomat öldü Erciyes Dağı'nın Hisarcık Kapı bölgesinde çığ düştü. 3 turist korku dolu anlara şahit olurken 1'i karlar altında kaldı. Son anda kurtulan arkadaşlarının ihbarı üzerine aranan şahsın cesedi bulundu. Hayatını kaybeden kişinin Birleşmiş Milletler (BM) Koordinasyon üyesi olarak görev yapan diplomat olduğu öğrenildi.