Bursa'nın Kestel ilçesinde bir tren inşaatı için çalışmalar başlatıldı ancak tren için vatandaşların hayatı tehlikeye atıldı. İnşaatta çıkan dev kayalar yerinden söküldü ama daha farklı bir yere bırakılması gerekirken birçok vatandaşın bulunduğu Dudaklı köyünün üst kısmına atıldı. Köy halkı evlerinin üzerindeki dev kayalar sebebiyle korku dolu günler geçiriyor.

Tren inşaatında çıkan dev kayalar, köydeki evlerin üzerine kontrolsüz şekilde bırakıldığını iddia eden köylülerin gözüne uyku girmiyor. Evlerin üzerine düşme tehlikesi olan kayalar sebebiyle Dudaklı köyü sakinleri, önlem alınmasını istiyor.

'FACİAYA YOL AÇABİLİR'

Büyük tehlike altında olduklarını ifade eden Dudaklı köyü sakinleri, "Yüksek hızlı tren bizim köyün yanından geçiyor. İnşaat sırasında dev kayaları evlerin üzerinde kontrolsüz şekilde bırakılıyor.  

Bu kayalar eğimli arazide evlerin tam üzerinde duruyor. Kayması durumunda evlerimizi yıkarak faciaya yol açabilir, bu kayalar biran önce önlem alınmasını istiyoruz" dedi.

Bursa'da feci trafik kazası! Yaralılar var Bursa'da feci trafik kazası! Yaralılar var Bursa'da seyir halindeki otomobil sürücüsünün kontrolünden çıkmasıyla birlikte bariyerlere çarptı. Kazada 4 kişi yaralandı.

Bursa’da korkutan görüntü: Yüzlerce arı telef oldu Bursa’da korkutan görüntü: Yüzlerce arı telef oldu Bursa’da arıcılar yıllardır besledikleri arıların telef olduğunu gördü. Avuç avuç ölü arıları toplayan arıcılar, arıların kaçak zirai ilacı atılmasından dolayı öldüğünü ileri sürdü.

Bursa'da düşen uçakla ilgili kritik ayrıntı: Saat dolduruyormuş Bursa'da düşen uçakla ilgili kritik ayrıntı: Saat dolduruyormuş Bursa'da, mahalle arasına düşen tek motorlu eğitim uçağının ait olduğu havacılık firması yetkilisi S.P. uçağı kullanan Murat Avşar'ın (32) lisansını yükseltmek için saat doldurma uçuşu yapmak amacıyla havalandığını bildirdi.