Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, merkez Şahinbey ilçesinde, gıda yardımı yapılan bir noktada bekleyen koruma altındaki yabancı kadın ve çocukların rızası olmadan videolarını çekip sosyal medya hesabından paylaşan kişiyle ilgili çalışma başlatıldı. Yapılan araştırmada görüntüleri çekip paylaştığı tespit edilen E.C. gözaltına alındı.

Vali Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gaziantep'te özel bir firmanın işlettiği aşevi önünde sıra bekleyen kadınları izinsiz olarak kayda alıp sosyal paylaşım sitesinde paylaşan E.C. emniyetimiz tarafından yakalanmıştır. Konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. Görüntülerdeki kişi özel güvenlik görevlisi değildir" ifadelerini kullandı.

Çataklı, Suriyeli sayısını tek tek açıkladı: Bundan daha fazlası yok Çataklı, Suriyeli sayısını tek tek açıkladı: Bundan daha fazlası yok Katıldığı canlı yayında ülkedeki Suriyeli nüfusuna dair konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, "Bundan daha fazlası yok" diyerek, toplam rakamları 3 kademede açıkladı. Sığınmacı statüsüne dikkat çeken Çataklı, şu an için toplam rakamın 3 milyon 762 bin 889 olduğunu söyledi.