Diyarbakır'da mola vermek için durdukları yerde, oyun için saklanan küçük kızı ailesi mola yerinde unuttu ve yola devam etti. Korkulan olmadı ve 3 yaşındaki kız çocuğunu jandarma ekipleri bularak, aileye teslim etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı Kayapınar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında araçlarıyla Siirt'ten Gaziantep'e seyir halinde bulunan bir aile, Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolunun 34. kilometresinde mola verdiği esnada kız çocukları E.B. (3) araçtan inerek oynamak için taşların arasına saklandı.

SAATLER SONRA FARKETTİLER

Ailesi, fark etmedikleri çocuğu bölgede unutarak yola devam etti. Şanlıurfa'nın Siverek ilçe sınırına geldiklerinde kızlarının araçta olmadığını fark eden aile, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu.

AİLEYE TESLİM EDİLDİ

İhbar üzerine, jandarma devriyesi çocuğun araçtan indiği bölgede arama faaliyetine başladı. Yaklaşık yarım saat süren arama sonucunda kayıp çocuk, Kayapınar ilçesinin Kaldırım Mahallesi Gelengöç mezrasında bulunarak ailesine teslim edildi. Kızına kavuşan baba, jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Diyarbakır'da yoğunluk sürüyor: Nöbetçi kuyumcu sistemine geçildi Diyarbakır'da yoğunluk sürüyor: Nöbetçi kuyumcu sistemine geçildi Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı (DİKO) Mehmet Yüksel, oda olarak ilk projelerini faaliyete koydu. Kentte yoğun turist gelmesiyle birlikte Türkiye’de bir ilk yapılarak “Nöbetçi kuyumcu” sistemini faaliyete geçirdi.

Bakan müjdeyi verdi, Diyarbakır-Batman arasında konforlu yeni tren sefere başladı Bakan müjdeyi verdi, Diyarbakır-Batman arasında konforlu yeni tren sefere başladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Diyarbakır ile Batman arasında hizmet veren bölgesel tren setlerinin yenilendiğini belirtti. Yolcuların daha konforlu seyahat edebilecek tren ile ilk seyahati başladı.

Diyarbakır'da otomobil tarandı: 3 ölü, 2 yaralı Diyarbakır'da otomobil tarandı: 3 ölü, 2 yaralı Diyarbakır'da bir otomobile kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ateş açıldı. Araçta bulunan 5 kişiden 3'ü öldü.