İstanbul Şişli’de yabancı uyruklu bir genç kız, yabancı uyruklu 2 şahıs tarafından bir evde rehin alındı. Pencereye yaklaşan genç kızın el ve kol hareketiyle çağırdığı teknik servis elemanına, “beni rehin aldılar, kurtarın” demesi üzerine olay yerine gelen polis operasyon düzenledi. Eve giren polis genç kızı kurtararak, iki şahsı da yakaladı.

KADININ EL VE KOL HAREKETLERİ İLE KENDİSİNİ ÇAĞIRDIĞINI FARK ETTİ

Olay, saat 17.00 sıralarında Şişli Fulya Pehlivan Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşamüstü bir binaya tamirata gelen teknik servis elemanı Arda Ahmet G., pencereye yaklaşan bir kadının kendisine el ve kol hareketleri yaparak yanına çağırdığını fark etti. Genç kadın yanına gelen Arda Ahmet G.'ye, “Beni rehin aldılar, kapıları kilitlediler” dedi. Bunun üzerine genç adam, polis ekiplerine ihbarda bulundu.

ÖZEL HAREKAT POLİSİNDEN OPERASYON

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, içeriden sesler geldiğini duyunca kapıyı açmalarını istedi, ancak dönüş yapan olmadı. Kadının içeride rehin alındığını anlayan polis ekiplerinin bilgi vermesi üzerine olay yerine özel harekat polisleri de sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler eve operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 21 yaşındaki yabancı uyruklu genç kadın kurtarılırken, Fas uyruklu E.A. ve Suriye uyruklu Yusuf T. (42) uyruklu iki şahıs gözaltına alındı. Şahıslar emniyete götürülürken, polis ekipleri ise evde bir süre inceleme yaptı.

"BENİ ÖLDÜRECEKLER"

Olayı fark edip polise ihbarda bulunan Arda Ahmet G., "Biz burada çalışıyoruz. Kız camdan seslendi ve sessiz bir şekilde bize el ve kol yaptı. Bizde yardımcı amaçlı yanına gittik ve bize 'beni öldürecekler, rehin aldılar ve kapıları kilitlediler' dedi. Öyle deyince bizde polisi aradık ve hemen geldiler, gereğini yaptılar. İlk etapta bir ekip geldi, kapıyı açtırmaya çalıştılar ancak içeridekiler kapıyı açmayınca daha fazla ekip geldi. Sonra özel harekat polisi geldi ve kapıyı kırdılar, kızı çıkarttılar. İçerisinde iki tane yabancı uyruklu şahıs ve bir kız çıktı. Kızı kaçırmışlar, taciz etmişler ve rehin almışlar” dedi.

İstanbul’da film gibi operasyon: Satırla rehin alınan Nepalliler Pakistanlı gaspçıların elinden kurtarıldı İstanbul’da film gibi operasyon: Satırla rehin alınan Nepalliler Pakistanlı gaspçıların elinden kurtarıldı Taksim Meydanı’nda 2’si kadın 4 Nepal uyruklu şahıs satırlı Pakistan uyruklu 6 gaspçı tarafından zorla kaçırıldı. Rehin tutuldukları evde 3 gün boyunca işkence gören Nepallilerin görüntülerini yakınlarına gönderen gaspçılar 10 bin avro fidye istedi. Polis ekipleri film gibi bir operasyonla 6 gaspçıyı gözaltına alırken 6 Nepalli şahıs kurtarıldı.

Kanı için önce rehin alındı sonra Kamboçya’da kaçırıldı Kanı için önce rehin alındı sonra Kamboçya’da kaçırıldı İnternet üzerinden sahte iş ilanı veren bir grup başvuru için görüşmeye gelen bir kişiyi rehin aldı ve ardından kanını satmak için Kamboçya'ya kaçırdı.