Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş'ın başkanlığında ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi tanıtım gezisinin ikinci kısmında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamının bulunduğu ana bina da Cumhurbaşkanlığı muhabirlerine gezdirildi.
ERDOĞAN'IN MAKAMI
Gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı Küllüyesi gezisinde ana binadaki son turu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam odası oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana binayı tanıtım turuna katılan Cumhurbaşkanlığı muhabirleri ile tek tek tokalaşarak odasına davet etti.


GEZMEK İSTEYENLERE MİHMANDAR VERİLİYOR
Başta bir gazetecinin "Önümüzdeki dönemde vatandaşlar belli bir program dahilinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gezebilecek mi?" sorusu üzerine Erdoğan, "Zaten vatandaşlardan gelenleri böyle zaman zaman arkadaşlar gezdiriyorlar. Sadece toplantı yapıp gitmek değil, arzu edenlere mihmandarlar veriliyor, onlar eşliğinde dolaşıyorlar" dedi.


KÜLLİYE'DE EN BEĞENDİĞİ YER
"Külliye'de sizin en beğendiniz yer neresi?" şeklindeki bir soruya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Herhalde en beğendiğim yer burasıdır. Benim bir de kütüphanem var içeride. Şimdi sizi oraya bir götüreyim. Orası daha sıcak" yanıtını verdi.


HAYRÜNNİSA GÜL TARAFINDAN ALINAN KOLEKSİYON
Gazeteciler daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makam odasının yanında bulunan ve içerisinde kütüphane bulunan odaya geçti. Bir gazetecinin makam odasının koridor duvarlarında bulunan ayetlere ilişkin sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayetlerin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından alınmış bir koleksiyon olduğunu ve kendilerinin de bu koleksiyonu devam ettirdiklerini vurguladı.


"TAM BİR KÜLLİYE"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın camileri çocuklara sevdirmek için çocuk parkları gibi bir çalışması olacağı ve bu bağlamda Beştepe Millet Camii için böyle bir şey olup olmayacağının sorulması üzerine de, "Arkadaki bina bir kongre merkezi oluyor. İlk defa Türkiye'de biz büyük bir opera binası yapıyoruz, 2 bin 300 kişilik filan olacak. Altta tabi o kütüphane ve çok amaçlı salonun yapılacağı iki ayrı bina daha var. O arada o dediğiniz tür bir park orada yapılabilir. Yani tam bir külliye" diye konuştu.


"HUZUR BULDUĞUM ALAN DİYEBİLİRSİNİZ"
Bir gazetecinin, "Burası huzur bulduğunuz alan diyebilir miyiz" diye sorması üzerine ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyebilirsiniz" yanıtını verdi.

HATIRA FOTOĞRAFI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan'dan sonra gazetecilerle tekrar bir araya gelmek istediğini söyledi. Erdoğan, daha sonra gazetecilerle birlikte makam odası içerisinde hatıra fotoğrafı çektirdi.