Gözaltına alınan 4 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklanan bir genç kızın babası, kızını kandırdığından şüphelendiği sanıklardan birine saldırmak istedi. 
Mersin'den gelerek PKK'nın dağ kadrosuna katılmak isteyen 2'si kadın 4 kişi, bugün öğlen saatlerinde Silvan İlçesi'nde güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları tamamlanan 4 zanlı, akşam saatlerinde Silvan Adliyesi'ne çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan 4 zanlı daha sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Gece geç saatlere kadar kadar süren mahkeme sonucunda, N.E. (20) ile isimleri öğrenilemeyen 3 kişi tutuklanarak Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.
Tutuklanan 4 kişiden birinin 18 yaşından küçük olduğu ve Suriye'nin Kobani nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Tutuklanan sanıklar, cezaevine gönderilmek üzere adliye dışına çıkarılırken, N.E.'nin babası olduğu belirtilen kişi, kızını dağa götürdüğü gerekçesiyle sanıklardan birine saldırdı, ancak güvenlik görevlileri buna engel oldu.