Polis merkezine öğle saatlerinde gelen Selami Altınok, saldırıyla  ilgili bilgi aldı. Emniyet Müdürü Altınok'a incelemeleri esnasında Esenyurt Kaymakamı  Ekrem İnci ile Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da eşlik etti. Polis merkezinde görevli memurlar, saldırının can kaybı ve yaralanma  olmadan atlatılması nedeniyle koç kesti. Kurban kesimi öncesi yapılan duaya  Altınok, İnci ve Kadıoğlu da katıldı. 
 
 Saldırı anı güvenlik kamerasında 
 
Olay yeri inceleme ekipleri, sabah 06.30 sularında çıkan çatışma  sonrasında çevrede mermi kovanı ve delil aramaya devam etti. 
Bu arada, saldırı anı, polis merkezinin yakınındaki bir tekstil  fabrikasının güvenlik kamerasınca kaydedildi. Kamera kayıtlarında, saldırının  06.28'de başladığı ve polislerin karşılık vermesiyle yaklaşık 15 dakika sürdüğü  görüldü. 
Saldırı sırasında binaya girerek çelik yeleklerini giyen polislerin  karşılık vermesi sonucu saldırganların ara sokaktan kaçtıkları belirtildi.OLayla ilgili incelemeler sürerken, polis merkezinin bulunduğu Santral  Sokak araç geçişine kapatıldı.