Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 14  Ağustos'ta düzenlenen ve 3 askerin şehit olduğu saldırıda 5 arkadaşıyla yaralanan  Konyalı Uzman Jandarma Onbaşı Bahri Uçmak, tedavisinin ardından memleketi  Konya'ya geldi. 
 
Sağ koluna isabet eden kurşun nedeniyle yaralanan ve yaklaşık yarım  saat bu şekilde çatışan Uçmak, birliğine döneceği günü sabırsızlıkla bekliyor. 
 
KAHREDEN FOTOĞRAF
 
Çatışma anını ve sonrasını anlatan Uçmak, çatışmadan  saatler önce çekilen, şehit iki askerin de bulunduğu fotoğraf karesini  gösterirken duygulandı. Arkadaşlarına "kardeşlerim" diye hitap eden Uçmak, olay günü mayın  taraması yapan askerlerin güvenliği için gece yola çıktıklarını söyledi. Çatışmadan saatler önce fotoğraf çektiren şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Durmuş Taştiken, şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Taş, yaralanan Uzman Jandarma Çavuş Haydar Karaman ve Fatih Turgut. 
YARASINA ALDIRMADAN ÇATIŞTI
 
Bölgeye vardıklarında gerekli hazırlıkları yapmaya başladıklarını  ifade eden Uçmak, şunları kaydetti: 
 
"Mayın taraması yapanların güvenliğini alıyorduk. İki mayın bulunarak patlatıldı. Bu sırada taciz ateşi yapılınca mayıncılar geri çekildi. Dönüş yolunda dinlenirken saldırdılar ve anında karşılık verdik. Vatan hainlerini öldürmeye çalıştık. Yanımıza düşen roket patlamadı. Onlar geri çekilene kadar  karşılık verdik. Çatışma esnasında vurulduğumu, kolumdaki kanı görünce fark  ettim. Yaralı halde çatışmaya devam ettim. Sonra gelen helikopterlerle bölgeden  ayrıldık. Şehit askerlerimize üzüldüm ama şehit oldular ve cennete gittiler. Şehit olan tim komutanımız Astsubay Dursun Taştiken'in son göreviydi. Çocuğu  olacağı için çok heyecanlıydı ve izne ayrılacaktı." 
 
Uçmak, çocukluk hayalinin hep asker olmak olduğunu belirterek, "Şehit  olmak inşallah bize de nasip olur. Bu vatan uğruna canımızı seve seve veririz. Vatanımıza canımız  feda. Kolum iyileşir iyileşmez hemen gidip, arkadaşlarımın kanını yerde bırakmayacağım" diye konuştu.