Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) günlük faaliyetlerine ilişkin bilgilere yer verildi. Buna göre, Yunanistan'a ait 2 F-16 uçağı tarafından, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden 2 Türk F-16 uçağına 3 dakika 25 saniye süre ile kilit atılarak tacizde bulunuldu. Hava Kuvvetlerine bağlı unsurlar tarafından söz konusu durum karşısında gerekli reaksiyon gösterildi.
Bu arada, 8 F-16 uçağıyla Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edildi.

- Yasa dışı sınır geçişleri
Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından, gün içerisinde Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 601, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 22 kişi yakalandı.
Sınırdaki bu müdahaleler sonucunda bir adet bilgisayar, 195 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.
Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 161 kişi, İran'dan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 5 kişi yakalandı.
Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 1 ve Bulgaristan'a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 20 kişi gözaltına alındı.
Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 412 şahıs ve Ege Denizi'ndeki kara sularında 42 kişi yakalandı.

- Arama-kurtarma faaliyetleri
Kırşehir'deki Hirfanlı Barajı'nda teknesiyle kaybolan bir vatandaşın aranması amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından helikopter talep edildi.
Kara Kuvvetleri Komutanlığından görevlendirilen bir arama kurtarma helikopteriyle yapılan aramada, gölde alabora olan bir tekne ile beraber kaybolan vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı.
Çanakkale Küçükkuyu'daki Kadırga Burnu açıklarında bir grup mültecinin yardım talep ettiği Sahil Güvenlik Komutanlığına bildirildi. İhbar üzerine bölgeye giden ekipler tarafından, lastik bot içerisindeki 42 mülteci sağ olarak kurtarıldı.