Güvenlik güçleri tarafından çatışmada öldürülen teröristlerin üzerleri değiştirilerek sivil kıyafetli sokaklara bırakılıyor. Sokaklara atılan PKK'lı cesetleri ile amaç "devlet katliam yapıyor" algısı oluşturuyor. Öte yandan PKK cesetlerin bir kısmını toplu halde gömerken bir kısmını da yaktıkları ortaya çıktı. Örgütün bu taktiklerle kamuoyunda güvenlik güçlerinin sivil katliam yaptığı algısı oluşturmaya çalıştığı öğrenildi.

Amaç Nefes aldırmak

PKK'nın uzantılarının ve siyasi kanadına bağlı isimlerin bu durum sosyal medya üzerinden yayınlayarak Türkiye'yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmayı ve sıkışan terör örgütüne nefes aldırmayı hedefledikleri ortaya çıktı.

Topluca ölülerini ateşe veriyorlar

Güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlarda ağır darbe alan bölücü terör örgütü  PKK'nın bir başka yöntemi ise topluca yakılan cesetler. Ölen PKK'lıların cesetleri hücre evlerinde toplanarak ateşe veriliyor.  Teröristler ve destekçilerinin "Polis ve asker evleri yaktı , sivilleri öldürdüler 'yaygarası çıkarmayı hedefledikleri ortaya çıktı. (Kaynak: Akşam)