İzİlk belirlemelere göre dağlık alandan yapılan roketatarlı saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Jandarma karakoluna roketatarlı saldırı düzenlendi. Atılan roket, karakolun yanında bulunan binanın duvarına çarparken, şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.  Akşam saatlerinde İlçe merkezinde yer alan Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’na kimliği belirsiz teröristlerce roket atıldı. Karakolu karşıdan gören kayalık bir noktadan atıldığı tahmin edilen roket, şans eseri yandaki binanın duvarına çarparak infilak etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Haberi alır almaz olay yerine intikal eden İzmir Valisi Mustafa Toprak ve İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya olay yerinde incelemelerde bulundu. Şans eseri ölü ve yaralının olmadığını açıklayan Vali Toprak, “Saat 18.00 sıralarında Kemalpaşa’nın tepelik bölgesinden İlçe Jandarma Komutanlığı’na roket atılmak istenmiş ve yandaki binanın duvarında patlamış. Evin içinde bir hasar yok. Olayın oluşuyla birlikte roketin atıldığı bölgeye yönelik operasyon ve istihbari çalışma başlatıldı. Atıldığı bölgede evler de var ancak açık ve yüksek bir alan. Roketin menzil olarak ulaşması mümkün değil, rüzgarın da etkisiyle karakola ulaşmamış” dedi.

Daha sonra olay yerine toplanan vatandaşlara hitap eden Toprak, Kemalpaşalılara birlik ve bütünlük mesajları verdi, halkı sakin olmaya davet etti. “Terör örgütlerinin hain planlarına alet olmayalım” diyen Vali Toprak, vatandaşlara, “Bu olayın peşinden gelişebilecek başka bir olay olma ihtimaline karşı kalabalıkları dağıtalım. Geçmişte böyle hadiseler yaşandı” diye seslendi.

“ORTALIK TOZ DUMAN OLDU”

Olay anına tanıklık eden bir vatandaş ise çok korktuklarını ifade ederek, roketin kayalık bir bölgeden ateşlendiğini söyledi. Roketin dumanını gördüklerini anlatan görgü tanığı, “Dumanı gördük, ses gelince büyük bir patlama oldu. O esnada zaten ortalık toz duman oldu. Korkudan herkes kaçtı” dedi.

Öte yandan, olayın ardından polis ekipleri zırhlı araçlarla bölgede güvenlik önlemleri aldı. Helikopterlerle yapılan inlemelerle roketin atıldığı bölge tam olarak belirlenmeye çalışılıyor.