İstanbul Kartal'da kaybolduktan sonra Tuzla'da ormanlık alanda  cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün ölümüne ilişkin aranan servis  şoförü gözaltına alındı.  Alınan bilgiye göre, olayla ilgili çalışmasını sürdüren Asayiş Şube  Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli olarak  aranan servis şoförü E.K'nın Gaziosmanpaşa'daki bir adreste saklandığını tespit  etti. Asayiş ve Çocuk Şube ile Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekiplerinin söz konusu adrese düzenlediği ortak operasyonla, E.K. yakalandı. Kartal Yıldız İşçimenler İlkokulu öğrencisi Beratcan Karakütük'ün 9  Mart'ta okuldan çıktıktan sonra eve dönmemesi üzerine ailesi polise kayıp  müracaatında bulunmuş ve arama çalışması başlatılmıştı. Beratcan'ın cesedi 23  Mart'ta Tuzla Tepeören'deki ormanlık alanda bulunmuştu.

Kartal'da kaybolduktan sonra Tuzla'da ormanlık alanda  cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ün ölümüne ilişkin gözaltına  alınan şüpheli, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. 

Zanlı burada gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Öte yandan olayla ilgili bir diğer son dakika gelişmesi ise Beratcan'ın ailesi ile ilgiliydi. Beratcan Karakütük’ün ailesi de ifadesi alınmak üzere emniyete getirildi.