Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı,  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Dr. Mehmet Feyyaz Etiz Onkoloji ve Hematoloji Hizmet Binası temel atma ve yapımı tamamlanan 12 hizmet binasının toplu açılış töreninde konuştu.

Sağlıkta yapılan dev reformların vatandaşı memnun ettiğini anlatan Sarı, "15 yıl önceki sağlık sektörünün halini hepimiz biliyoruz. 2002'ye kadar yapılmış sağlık tesisi sayısı sadece bin 78 idi, AK Parti hükümetleri 14 yılda bu sayıya ek 3 bin 228 sağlık tesisi inşa ederek milletimizin hizmetine sundu." diye konuştu.

"Türkiye'de üniversite sayısı 193'e ulaştı"

AK Parti iktidara geldiğinden bu yana üniversitelerde çok ilerleme kaydettiklerini anlatan Sarı, "Türkiye'de 2002'ye kadar sadece 76 üniversite varken, biz 117 üniversite daha inşa ederek toplam üniversite sayımızı 193'e ulaştırdık. Bir yandan yeni üniversiteler kurarken, diğer yandan her öğrencimize burs verdik, yeni yurtlar açtık, parasızlığı eğitimin önünde engel olmaktan çıkardık. 2023 vizyonumuz belli. Ülkemizin ekonomiden eğitime, sağlıktan kültüre her alanda atacağı adımlar planlandı. Yarınlarımız daha güzel olacak. İstikrarımız sürecek." sözlerine yer verdi.