Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla gerçekleştirilen ve 2 polisin şehit olduğu, 13 kişinin de yaralandığı saldırının ardından Gaziantep protokolü teröre lanet yağdırdı. Olayın hemen ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AK Parti Gaziantep milletvekilleri sosyal medya hesaplarından saldırıyı gerçekleştirenlere lanet yağdırdı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı açıklamada, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüze teröristler tarafından bir saldırı yapıldı. Allah güvenlik güçlerimize bu saldırıyı yapanları kahretsin. Sayın Valimiz bir şehidimizin olduğunu açıkladı. Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza şifa versin. Acılarımızı daha da arttırmasın" dedi. 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül ise, "Gaziantep'te meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Gazi şehrimize geçmiş olsun. Gaziantep'teki menfur hain ve alçak saldırıda şehit olan polisimize Allah'tan rahmet dilerim" ifadelerini kullandı. 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, "Gaziantep'teki intihar saldırısını, terörü dolaylı dolaysız destekleyen herkesi lanetliyorum. Başımız sağolsun" açıklamasında bulundu. 
AK Parti Gaziantep Mİlletvekili Ahmet Uzer de saldırıyı kınayarak, olayda şehit düşen polise Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.