Merak uyandıran ilk sahnelerin ardından sıcacık bir Ege atmosferine sokarak keyifli ve mizah unsuru yüksek bir eğlencelik olarak ilerleyen İFTARLIK GAZOZ, 70’lerden 80’lere olan yolculuğu ile insanı derinden sarsıyor.

Farklı illerde salonları dolduran izleyenlerin ortak görüşü; gülerek izledikleri filmin ilerleyen sahnelerde yavaş yavaş oluşturduğu hüzünle karışık umut duygusuyla akıldan ve gönülden kolay kolay çıkmayacak bir film izledikleri.

Kameralara konuşan izleyiciler filmle ilgili şunları söylediler:
“Harikaydı; çocuk kendini rolüne o kadar kaptırmış ki; yüzü gözümün önünden gitmiyor. Cem Yılmaz sadece komedi de değil de bu tarz duygu yüklü filmlerde de kendini gösterdi, diye düşünüyorum.”

"Cem Yılmaz deyince hep komediye alıştık ama bu filmde çok hassas konulara değinmiş. Tam benim gençlik günlerime denk gelmiş.... Sanki o anları yeniden yaşadım, çok etkilendim."

“Filmin ikinci yarısı bambaşkaydı. Filmi anlatmayayım ama izlemenizi şiddetle tavsiye ederim”

“Cem Yılmaz bu sefer güldürmedi! Güldürdü ama acıklı da oldu”

“Cem Yılmaz olduğu için başından sonuna komik bir film olacağını düşünerek gelmiştik ama çok duygusaldı, özellikle sonu çok etkileyiciydi.”

“Ege tadında bir film izledik, çok emek verilmiş. Herkese çok teşekkürler. Hem güldüm hem ağladım”

Sinemaseverler İFTARLIK GAZOZ’un soysa medya hesaplarından da yorumlarını paylaştılar.
“Son yılların en iyi Türkiye filmlerinden biri bence İftarlık Gazoz. Gidin, izleyin. Yüksel Aksu döktürmüş.”

“Unutulmayı hal etmeyen tüm güzel duygular ve niyetler adına izlenmeyi hak ediyor. Yüksel Aksu eline sağlık”

“ Doyasıya gülmek ve doyasıya ağlamak için bu filme gidilir.”

“Farklı düşünse bile birlikte yaşamak ne kadar güzelmiş hatırlayın. Emeğinize sağlık”

“Müthiş bir kurgu. Bir Cem Yılmaz filminde tüm sinema ağlayarak terk etti mekanı”

“Uzun zamandan sonra 70'ler 80'ler kuşağını farklı açıdan konu alan doğru düzgün bir film izledim. İftarlık Gazoz'u şiddetle tavsiye ederim.”

“İftarlık Gazoz” gülerken ağlamak... Tebrik ederim... (Yonca Evcimik)

“Ben hala dün gece seyrettiğim iftarlikgazoz un ve bu şahane küçük adamın etkisindeyim” (Şah Yaycı)

“Cem Yılmaz yine yapmış yapacağını yürekten tebrikler. Üniversite memleketim MUĞLA'da harika bir işe imza atmış . "İFTARLIK GAZOZ" harika.” (Ertem Şener)

"İftarlık gazoz" şahane bir film. Çok etkilendim çok duygulandım... Eski saf samimi sevgili günlere gittim. (Nilgün Belgün)

'İftarlık Gazoz' filmini yeni seyrettik. Son zamanlarda seyrettiğimiz en güzel Türk filmini çektiği için yönetmeni Yüksel Aksu'yu kutlarım. (Cüneyt Özdemir)

Günümüzde fark etsek de etmesek de artık özler hale geldiğimiz mahalle/kasaba safiyetini bir çocuğun gözünden anlatan İFTARLIK GAZOZ, 1970 ve 80'li yıllara yayılan hikayesiyle bir dönem filmi olmasının yanı sıra insana dair sahici ve bizi bize anlatan bir film olarak çıkıyor karşımıza.