Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, terör olaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Akdoğan, Tunceli'nin kırsal kesiminde terör örgütlerine yönelik operasyonda çıkan çatışma sırasında yaralanan binbaşının kaldırıldığı hastanede şehit olmasına ilişkin,  "Tunceli'de şehit düşen binbaşımıza Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mübarek günde gerçekleşen bu hain saldırılar karşılıksız kalmayacak. Nasıl Kandil bombardımanlarla örgütün başına yıkılıyorsa içerideki Kandilcikler de tamamen temizlenecek, bu kanlı eylemlerin hesabı sorulacak" değerlendirmesinde bulundu.


Akdoğan, şunları kaydetti:


 "Terör örgütünün uzantılarıyla yoldaş haline gelen, Türkiye düşmanlarıyla açık ittifaka giren paralel ihanet şebekesine de hesap sorulacak. Süreci sabote etmek için elinden geleni yapan paralel çete, şimdi de terörle mücadele eden hükümete ve kendi ülkesine savaş açmış durumda. Bu ihanet işbirliğinin çökertilmesi terörle mücadelede sonuç almak için hayati önemde. İnşallah her ikisinde eş zamanlı sonuca ulaşacağız."