Felipe Melo'nun Galatasaray'dan ayrılık öyküsüne Sneijder ve Muslera da dahil oldu. İtalyan La Gazzetta dello Sport, yarıda kalan Udinese maçının ardından takım otobüsüne giden Melo'nun İnter'e transfer olacağı yönündeki sorulara net bir cevap vermediğini, "Ne olacağını ben de bilmiyorum" dediğini yazdı. Gazete Melo'nun arkasından Sneijder ve Muslera'nın "Milano'ya git Felipe" diye tezahürat yaptığını ve İnter'in eski yıldızının Melo'nun İtalya'ya döneceğini doğruladığını okuyucularına duyurdu. 


"Kapalıçarşı" gibi Galatasaray
La Gazzetta dello Sport, İnter ile yıllık üç milyon Euro karşılığı anlaşma sağlayan Melo için Milano ekibinin Galatasaray'ı 1.5 milyon Euro bonservis bedeline ikna etmeye çalıştığını yazdı. İtalyan medyasında Melo'nun ardından Roberto Mancini'nin bir başka eski öğrencisi Alex Telles'i de istediği haberlerine, "Gran Bazaar" (Kapalıçarşı) Galatasaray" manşetleri atılarak sarı-kırmızılı kulübün iki yıldızını Milano'ya yollayacağına vurgu yapıldı. Haberlerde Telles için Paris Saint Germain'in sekiz milyon Euro'luk teklifinin olduğuna dikkat çekildi. 


UEFA görüntüleri istedi
Avusturya kampında Galatasaray taraftarının attığı meşaleler nedeniyle yarıda kalan Udinese maçının görüntülerini UEFA organizatörlerden istedi. Sarıkırmızılı kulübe yüklü bir para cezası geleceği öğrenilirken, İtalyan medyası da, "Ultras terörü bir maçın daha yarıda kalmasına sebep oldu" diyerek sorumlunun sadece kale arkasındaki grup olduğuna dikkat çekti. (Sabah)