Galatasaray, 1 yıllığına kiraladığı Jason Denayer'in tapusunu Manchester City'den almak için girişimlere başlama kararı aldı. Stopere alternatif olarak alınan 20 yaşındaki oyuncu, sağ bekte muhteşem bir performans çizince yönetim 'erken harekete geçmeye' karar verdi. Sarı-kırmızılı ekibin, City ile önümüzdeki günlerde temasa geçerek, satın alma ve yeniden kiralama şartlarını soracağı öğrenildi. Alınacak yanıta göre plan belirlenip, teklifte bulunulacak. 
 
30 MİLYON POUND DEĞİL! 
 
İlk hedef Denayer'in bonservisini almak. Ancak bu mümkün olmazsa kiralama süresinin 2-3 yıl daha uzatılması ve satın alma opsiyonunun da sözleşmeye eklenmesi alternatifler dahilinde. Başkan Dursun Özbek'in Denayer'in bonservis bedeli için daha önce kullandığı, "30 milyon pound gibi bir rakam" ifadesinin tahmini bir rakam olduğu da belirtildi. Denayer'in Manchester City ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.
 
BELÇİKA'DA DA GÜNDEM OLDU
 
Galatasaray'da son haftalardaki performansıyla övgü toplayan Jason Denayer, Belçika'da da dikkatleri üzerine çekti. Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Marc Wilmots, "Jason çok yönlü bir oyuncu. Farklı pozisyonlarda başarılı performansı bizim için de pozitif bir durum. Ayrıca mükemmel pas becerilerine sahip" dedi. Ülke basını, Denayer'in Andorra maçında Alderweireld'in yerine şans bulabileceğini yazdı.
 
BONSERVİS PİŞMANLIĞI!
 
Sportif direktör Cenk Ergün, Denayer'i aslında bonservisi ile almak istediklerini ancak başaramadıklarını söyledi. Ergün, "Denayer, uzun süredir takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Biz onu bonservis ödemeden, tapusu ile almak istiyorduk. Geçen sezon sözleşmesi bitiyordu. Ancak Manchester City ile mukavele yeniledi" itirafında bulundu.


Kaynak:Fotomaç