Almanya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim  Löw, Beşiktaş'ta forma giyen forvet oyuncusu Mario Gomez'i yeniden milli takıma  çağırabileceğinin sinyalini verdi.
 
Löw, Almanya Milli Takımı'nın toplandığı Frankfurt kentinde yaptığı  açıklamada, Gomez'in son dönemde gösterdiği performanstan memnun olduğunu ifade  etti. Löw, 30 yaşındaki Gomez'in, milli takıma yeniden çağrılıp çağrılmayacağı  sorusuna, "Şu anda iyi gidiyor gibi görünüyor. Böyle devam ederse şansı yüksek" cevabını verdi.
 
"Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi kulüplerde  oyuncular üzerindeki baskıyı iyi bildiğim için Mario'nun mevcut formuna  seviniyorum" diyen Löw, bu yıl Gomez'in çok sayıda gol atacağına inandığını, 3 maçta ikişer gol kaydetmenin özel bir şey olduğunu söyledi.
 
Alman teknik direktör, Gomez'in performansının artmasına ilişkin  "Türkiye'den duyduğuma göre Mario çok seviliyor, kabul ediliyor. Mario'nun tam da  buna ihtiyacı var. Ona değer veren bir çevre olursa performansını gösterir. Bu  adımı attığı için mutluyum" değerlendirmesinde bulundu.
 
Türkiye'de bir dönem Fenerbahçe ve Adanaspor'da teknik direktörlük  yapan Löw, Almanya'nın, 2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde 8  Ekim'de deplasmanda İrlanda ve 11 Ekim'de evinde Gürcistan ile oynayacağı maçlar  için Gomez'i 23 kişilik kadroya almamıştı.