Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Spor Toto Süper Lig'in ilk 6 haftasında hedefledikleri puanı aldıklarını söyledi.
İkinci 6 haftalık periyotta 12 puan hedeflediklerini aktaran Gencer, “7. maçımızda 1 puan aldık. Geriye kalan 5 maçta inşallah hedeflediğimiz 12 puanı alacağız. Şüphemiz yok. Sakat oyuncularımız geri döndü. Chico ve Mbilla takıma döndü. Rekabetin yüksek olması için sakatlıkların olmaması gerekiyor. Gelecek haftalar Antalyaspor için çok daha iyi olacak” diye konuştu.
 
“İLK DEVREDE 25-30 PUAN HEDEFİ”
Ligin ilk devresini 25 veya 30 puan arasında kapatmayı hedeflediklerini kaydeden Gencer, “Olmaması için bir neden yok. Takımımız bu güce sahip. Yeni stadımız ve seyircimizin gücüyle hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum. Beşiktaş maçında stadyum dolarsa, ilk devreyi ilk 4 içinde bitirirsek kesinlikle bir dünya yıldızı daha kazandıracağız. Gerisi kadromuza ve seyircimize kalıyor” dedi.
 
“33 BİN KİŞİLİK STAT DOLACAK”
Antalya'nın 33 bin kişilik stadyumunda hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Başkan Gencer, “Aksilik olmadığı takdirde 26 Ekim'deki Beşiktaş maçını yeni stadımızda oynayacağız. Hem koltuk, hem de çim sorunu giderildi. Türkiye'de bir ilk akıllı stat. Enerjisini kendi üretiyor. Tam daire şeklinde olması ve oluşturduğu ambiyans muhteşem. Kırılamayacak bir rekor 33 bin kişilik stadın dolmasıdır. 33 bin kişilik stadımız inşallah dolar, ve rekorla sahamızda maça başlarız. Misafir takım oyuncularına 2 bin 950 koltuk ayrıldı. Pazartesi günü Beşiktaş maçının biletleri satışa çıkacak. Beşiktaş biletleri hemen bitecektir. Geriye kalan 30 bin kişilik yeri ise 2 milyon nüfuslu Antalya'mız dolduracaktır. Bursa'dan galibiyetle dönersek, belki de Beşiktaş'la burada liderlik maçı yaparız” şeklinde konuştu.
 
“PASSOLİG 29 BİNE ULAŞTI”
Onaylanmış Passolig kart sayısının 29 bine ulaştığını aktaran başkan Gencer, “Bu rekordu. 4 binle kapattığımız Passolig'i, 29 bine taşıdık. Kombinelerde çok hızlı başladı ama 10 bin sınırına yaklaşınca durdu. 4 lig maçımızı üniversite stadında oynamamız ve yeni stadın durumunun netleşmemesi nedeniyle düşüş oldu. Stadın gecikmesinde bizim bir hatamız yok. TOKİ hatasız bir stat teslim etme düşüncesinde. Çimde problem çıkmaması nedeniyle erteleme oldu. Şu an stat tamamlandı. 26 Ekim'de hep birlikte yeni stadımızda olacağız” sözlerini sarf etti.
 
“FUTBOLCULARIN ALACAĞI YOK”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalyaspor'un ortak görüşleri doğrultusunda yeni stadın isminin, 'Antalya Arena' olacağını belirten başkan Gencer, “Sponsor bulunduğu takdirde ismin önüne koyabiliriz. Stadyuma sponsorluk hakkında dünya çapındaki bir kuruluşla görüşüyoruz. Antalyaspor'a sponsorluk konusunu da görüşüyoruz. Takıma yatırım yapıyorsak, bize sunulan imkanları başka takımların kullandığı gibi bize kullanmak istiyoruz. Türkiye'de sayılı kulüplerden biriyiz. Bursa maçı öncesi futbolcuların tüm alacakları ödendi. Hiçbir futbolcumuzun alacağı yok. Bu da bizim için mutluluk vericidir. 'Beceremedik, başaramadık' demek istemiyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
“ŞİMŞEK'E CEZA DERS OLACAKTIR”
7 hafta ceza alan teknik direktör Yusuf Şimşek'in durumunu da değerlendiren Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Biz Yusuf Şimşek'in ceza aldığı andan itibaren dahi kesinlikle hiçbir teknik direktörle konuşmuş değiliz. Herkes bir takım şeyler söylüyor. Felaket tellalları ortaya çıkıyor. Teknik direktör isimleri ortaya atılır. Onların olması içini, hocalar gönderilir. Bizim Yusuf hocayı gönderme gibi bir düşüncemiz olmadı. Biz hocamızın yanındayız. Hocamızla Süper Lig'e çıktık. Hocamızın kurmuş olduğu, kadro, takımdaşlık birlik ve beraberlik kesinlikle devam edecek. Hocamız cezayı Antalyaspor için mücadele ederken aldı. Hatası yok mudur? Yüzde yüz vardır. Hatalıdır. Buna Süper Lig, heyecanı ve acemilikleri diyeceğiz. Nasıl aldığımız mağlubiyetler ders oluyorsa, bu ceza da hocamıza ders olacaktır.” 
 
“ERSUN İLE YUSUF, BABA OĞUL GİBİ”
Yusuf Şimşek'in aldığı 7 maçlık cezanın ardından, Antalyaspor'a teknik direktörlük için ortaya atılan Ersun Yanal söylemlerine de noktayı koyan Gencer, “Ersun Yanal, iddiaları asılsızın, asılsızıdır. Ersun Yanal, Yusuf'u çok seviyor, Yusuf hocada kendisine değer verir. Aile dostları, eskiden bu yana beraberler. Her şeyden önce, o gidip de, bunun gelmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bir nevi baba oğul arasında zaten olamaz” dedi.
Öte yandan Antalya Arena Stadı'nda hazırlıklar da son aşamaya gelindi. Koltuk montajı ve saha kenarlarındaki reklam panolarının montajı da tamamlandı. Saha çizgilerinin tamamlandığı stadta, güneşin görmediği güney bölümündeki çimlerin büyütme çalışmalarında sona gelindi.