Robin van Persie ile 2002-2003 sezonunda Feyenoord'da birlikte forma giyen Pierre van Hooijdonk, Molde maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Herkes bilir ki ben, Robin van Persie ile iyi arkadaş değilim. Bir futbol adamı olarak hocasıyla arasındaki olaylarla ilgili yorum yapmak için gerçekten fazla detay bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum ki, Van Persie çok kaliteli bir oyuncu. Neler yapabileceğini kısa sürede herkese gösterdi. Uzun süre sakattı. Belki de hocası onun henüz yüzde 100 iyileştiğini düşünmüyor. Fernandao'yu oynattığına göre ona daha fazla güveniyor" ifadelerini kullanmıştı.
Bu sözlerden sonra Van Persie'nin 2002 yılında yaptığı "Hooijdonk ailesi ile vakit geçirsin ya da golf oynasın. O sorun oluşturmaktan başka bir işe yaramıyor" açıklaması gündeme gelmişti.   


HOOIJDONK'TAN 'P*ŞT' CEVABI!
Derksen isimli TV programında konuşan van Hooijdonk, Holandalı golcünün bu sözlerini duyduktan sonra içinden bir saniyeliğine 'Seni p*şt' dediğini itiraf etti ve "Onun sorunu ne bilmiyorum. Ondan intikam almak gibi bir düşüncem asla olmadı" yorumunda bulundu.
Daha önce de Voetbal'a konuşan Hooijdonk, "Kazakistan maçında 100. maçı olması için van Persie oyuna alındı. Eğer Hollanda turnuvaya katılamazsa, Van Persie'nin milli takım kariyeri büyük ihtimalle sona erer. Arjen Robben ve Wesley Sneijder ise bir turnuva süreci daha görebilir" demişti.
Kaynak:Goal