Dakika 90+3, Benfica: 2 Galatasaray: 1... Her şeye rağmen Estadio da Luz'da, yani Işık Stadı'nda Galatasaray, grupta önünü aydınlatacak en önemli fırsatlardan birini yakalıyor. Olcan'ın ceza sahasına soktuğu Umut'un vuruşunu Julio Cesar çeliyor ama top olabilecek en iyi noktaya, Yasin'in önüne düşüyor. 
 
Kariyerinde çok daha zorlarını gole çeviren yıldız oyuncu, bu kez tereddüt yaşıyor ve pozisyonunu, Galatasaray da ayağına kadar gelen beraberlik şansını kaybediyor. O gol olsa bambaşka hesaplar yapacak olan Sarı-Kırmızılılar, şimdi Madrid'de Atletico galibiyetine sonra da Astana'yı geçmeye mecbur... 
 
Ve hocası Hamza Hamzaoğlu dahil herkesin, “Nasıl kaçırdı?” dediği o anları Yasin Öztekin anlattı:
 
'Auta atmadım, kornerdi'
 
“Ben istemez miydim o topun gol olmasını. O gururu yaşamak, takımıma katkı sağlamak en çok istediğim şey. Ama olmadı. Herkes istediğini söylemekte özgür. Sorun yok. Top hızlı ve tekte vurulabilecek şekilde gelmedi. Kontrol edip şutu vuracaktım ama biraz uzaklaştı. Sonra da zaten adamlar girdi araya. Zaten değmeseler yüzde yüz gol olmuştu. Korner de vermedi hakem. Öyle işte. Bir dahakine daha iyisini yaparım inşallah. Hayırlısı olsun. Kalan maçlarımızda bunu telafi etmek için elimizden geleni yapacağız.”
 
(Fanatik)