Galatasaray ile yollarını ayıran Burak Yılmaz Çin'e gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.
Burak Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları...
"Hem mutlu hem üzgünüm"

Benim için farklı bir duygu... Hem mutluyum hem üzüntülüyüm. Bu kulüpte çok güzel şeyler yaşadım. Buradan ayrılmak beni üzüyor ama benim hiçin yeni bir hikaye başlıyor.
 
Burak Yılmaz basın mensuplarının sorularını yanıtlarken moralinin bozuk olduğu görüldü.
"Tek tarafın istemesiyle olmaz!"
Transfer iki tarafın da istemesiyle olacak bir şeydir. Eğer süreci soracak olursanız ben kulübün de durumunu düşünerek kararımı gitmekten yana verdim. Ben giderayak kimseyi zor durumda da bırakmak istemem ama transfer tek tarafın istemesiyle olmaz. Çin'e giden oyuncuları ben de basından takip ediyorum. Bana da nasip oldu. Çok bilgim yok ama gidince ben de öğreneceğim tabii ki...
 
 Burak bir tek onunla vedalaşmadı
Çin'in Beijing Gouan Kulübü'ne 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan Burak Yılmaz'ın geçen hafta Türk Telekom Arena'da tribünden izlediği Torku Konyaspor maçından sonra çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı ekiple birçok başarıya imza atan milli golcü Arena'ya gözyaşlarıyla veda etti.Burak Yılmaz hüngür hüngür ağladı Bugün Çin yolcusuYayınlanan görüntülerde, stadın boşalmasını bekleyen 30 yaşındaki golcü oyuncu dakikalarca boş tribünlere bakıyor, ardıdan da göz yaşlarını tutamıyor. Bu arada Galatasaray ile Gouan arasındaki yazışmaların tamamlandığı öğrenildi. 8 milyon euronun peşin ödenmesi sonrası Sarı-Kırmızılılar'ın bu transferi KAP'a bildirmesi bekleniyor. Burak'ın bugün Türkiye'den ayrılacağı öğrenildi.Burak'tan şok tavır Bir tek onunla vedalaşmadıBurak Yılmaz önceki gün Florya'da düzenlenen yemekte Galatasaray'daki takım arkadaşlarına veda etti. Bu yemekte yönetim adına Genel Sekreter Fatih İşbecer ve yönetici Selim Arda Uçar da yer aldı. Sosyal medyada yayınlanan veda görüntülerinde Burak'ın tüm arkadaşlarıyla ayrı ayrı vedalaştığı, bir tek Genel Sekreter Fatih İşbecer ile vedalaşmadığı dikkatlerden kaçmadı.

"Çok kırıldım ama..."
Taraftar her zaman kupa ister, başarı ister... Biz de onlara bunları verdik. Benim de kırıldığım dönemler oldu. Çok da fazla eleştirildim ama Galatasaray taraftarını her zaman güzel anılarla hatırlayacağım. Rize'de yüzüme çakmak atıldığında benim için açtıkları pankartla hatırlayacağım.
 
"Bu takım ayağa kalkacaktır"
Buradan mesaj da vermek istiyorum. Bu dönem destek dönemi... Galatasaray taraftarı zor dönemde takımını ayağa kaldırmış bir taraftar grubu... Benim kader birliği yaptığım arkadaşlarım hala bu takımda... Lazio maçıyla inşallah yeniden yükselişe geçeceğiz... Ben buradan giderken içimden adeta bir parça kopuyor. Gitmeden geri dönmeyi konuşmak olmaz. Çin'de de kazandığımın karşılığını vermeye çalışacağım.
 
"Gitmeme Selçuk da üzüldü"
Selçuk da benim gitmeme üzüldü. Onunla kardeş gibiyiz. Hayatımıza bu 4 sene böyle devam edeceğiz. Lazio maçında ona da başarılar diliyorum.
Burak Yılmaz hüngür hüngür ağladı 807Burak Yılmaz hüngür hüngür ağladı
Çin'in Beijing Gouan Kulübü'ne transfer olan Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz, Galatasaray'a veda ederken gözyaşlarına hakim olamadı. Video: Burak Yılmaz'ın veda gözyaşları Burak Yılmaz'ın gözyaşları...
"Mustafa hoca benimle uzun uzun konuştu"
Mustafa hocamla görüştüm. Kendisinin yanına teklifle ilgili gittiğim zaman benimle uzun bir konuşma yaptı. Böyle bir teknik direktörüm olduğu için şanslıyım, ona çok minnettarım. Belki kısa süre çalıştık ama ben bir baba kazandım. Mustafa hoca benim üzerimde güzel etkiler bıraktı, ben de onun üzerinde bu etkileri bırakmışımdır. Belki zor dönemdeyiz ama o takımı yeniden ayağa kaldıracaktır.
 
"Hedeflerimiz bitmedi"
Ben Galatasaray'ın önündeki hedeflerin bitmediğini düşünüyorum. Hala Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi'nde şansımız var. Burada hedeflerimize ulaşırsak, kulüp maddi anlamda yeniden ayağa kalkacaktır diye düşünüyorum.
 
"Ben yokken Umut, Podolski, Yasin var"
Allah izin verirse Umut da gol atacak. Podolski var, Yasin, Olcan var... Ben olduğumda da sıkıntılı dönemler yaşadık. Ben yokken sadece biraz desteğe ihtiyaçları var. Onlar gerekeni yapacaktır.
Transfer dönemi bittikten sonra ben takımdan ayrılıyorsam bununla ilgili bir şey mutlaka düşünülmüştür. Ben yönetim ne düşünüyor gerçekten bilmiyorum ama Mustafa hoca kendi içimizden bir şeyler oluşturmak istiyor. Bunu biliyorum.
Herkes hakkını helal etsin...