Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Spor Toto Süper Lig'de oynanan ve sahalarında 4-1 kazandıkları Mersin İdman Yurdu maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Vitor Pereira'nın maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı ilk açıklamalar şöyle:

"Bu akşam birlik olduğumuzu göstermek için sahaya çıktık. 4 gol attık. İyi durumdaydık. İyi bir maç çıkardık. Bizim sezon sonuna kadar taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Yanımızda olacaklarına inanıyorum."

"Robin (Van Persie) iyi bir maç çıkardı"

"Öncelikle Konya maçını düşünüyoruz. Zorlu bir maç olacak. Farklı bir kulvarda farklı bir maça çıkacağız. Hedeflerimiz var, kazanmak istiyoruz. Robin (Van Persie) iyi bir maç çıkardı. Takım için çalıştı. Onun gösterdiği performanstan memnunum."

Vitor Pereira'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Spor Toto Süper Lig'de Mersin İdman Yurdu'nu 4-1 yendikleri maçta sezon sonuna kadar mücadele içinde olacaklarını gösterdiklerini söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, iyi bir karşılaşma çıkardıklarını belirterek, "Daha fazla gol de atabilirdik. Konsantre olduğumuzu gösterdiğimiz bir maçtı. Sezon sonuna kadar mücadelenin içindeyiz. Oyundan memnunum. Takım ruhuna gösterdik" dedi.

"Sezon sonuna kadar bekleyelim"

Vitor Pereira, lider Beşiktaş'ın 5 puan gerisinde olduklarının hatırlatılıp, şampiyonluk şanslarının sorulması üzerine, "Lig daha bitmedi. Sezon sonuna kadar bekleyelim" değerlendirmesinde bulundu.

Taraftarların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Pereira, "Her zaman onların yanımızda olmasını bekliyoruz. Onlarsız başarmamız çok zor. Onların desteğini hak ettiğimizi ispatladık" şeklinde konuştu.

Ümit Özat açıklaması

Vitor Pereira, Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Ümit Özat'ın maçtan önce elini sıkmamasıyla ilgili ise, "Benim hatam. Özür diliyorum. Maçtan önce selam vermeliydim. Biraz da sahaya geç çıktım. Açık şekilde benim hatamdı" diyerek sözlerini tamamladı.

Basın toplantısında karşılaştılar

Ümit Özat, basın toplantısından sonra Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'yla karşılaştı. Pereira, Ümit Özat'ın elini sıkmak istedi ancak Özat bunu kabul etmedi. Portekizli teknik adamın eli havada kalırken, Özat, "O maçtan önce olacaktı" diyerek tepkisini dile getirdi.