UEFA ile yaptığı Finansal Fair Play anlaşması nedeniyle bonservissiz yıldızlara yönelen Fenerbahçe, bu sezonki transfer planını tamamen Nice ile sözleşmesi sona eren Hatem Ben Arfa üzerine kurdu. Fransa'nın EURO 2016 kadrosuna alınmaması büyük tartışmalara neden olan 29 yaşındaki yıldız gelirse, Diego tarafından yeri doldurulamayan Alex'in 10 numarası ona emanet edilecek. Nice ile sözleşmesi sona eren Hatem Ben Arfa şu anda serbest oyuncu konumunda. Kendisine birçok takımdan teklif var. Bunlar arasında en ciddi iki takımın Lyon ve Atletico Madrid olduğu konuşuluyor. Fransız basını yıldız futbolcuya, Çin'den sonra en ciddi teklifin F.Bahçe'den olduğunu yazdı.

ŞU AN TATİL YAPIYOR
 Ben Arfa, Fenerbahçe'nin kendisine yaptığı teklifi olumlu buldu. Türkiye'de oynamaya da sıcak bakıyor. Tüm transfer tekliflerini değerlendirdikten sonra son kararını verecek. Bunun tarihi henüz bilinmiyor. Tatilde olan oyuncunun 20 Haziran'dan önce kararını açıklaması beklenmiyor.

BU YIL YENİDEN YILDIZLAŞTI
 Hatem Ben Arfa, geçtiğimiz sezon Fransa Ligi'nde gösterdiği performansla düşüşte olan kariyerini yeniden yukarıya çıkardı. Fransa Ligi'nde 17 gol, 6 asistle oynarken, Nice'in Avrupa Ligi'ne katılmasına büyük katkı sağladı. 29 yaşındaki Ben Arfa, Nice'ten önce Olympique Lyon, Marsilya ve Premier Lig'de N.United formaları giymişti.