Taraftara sorsak “Türkiye’nin en iyi sağ beki kim?” Yüzde 90 üzerinde “Gökhan Gönül” der… Teknik adamlara sorsak “Takımınızda sağ bekte kimi istersiniz?” Yüzde 90 üzerinde “Gökhan Gönül” der. Ve o Gökhan Gönül, Fenerbahçe ile ipleri kopardı, Beşiktaş’la anlaşma sağladı… Hatta imzalar bile atıldı. Gökhan Gönül’ün ayrılık sürecinde görünen yüzün bir de görünmeyer gerçekleri vardı. İşte Gönül konusunda yaşanan gelişmeler…
∂ Menajeri Ahmet Bulut, 31 Mayıs’ta mukavelesi sona erecek olan oyuncu için ocak ayından sonra görüşmelere başladı. Ki onlardan birisi ve en güçlüsü Beşiktaş Kulübü’ydü.
∂ Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, menajer Ahmet Bulut’un Gönül’ü Beşiktaş’a götürmek istediğini duydu, görüşmeler yapıldığı kulağına gitti çok sinirlendi.
∂ Ki bu duyum sonrasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım sözleşmenin bitmesine yaklaşık 1 ay kala “Transfer görüşmesine menajerini getirme” diyerek resti çekti.
∂ Gökhan Gönül’ün gönlü Fenerbahçe’den kopmaya el vermiyordu ve öncelik tabii ki yıllarını verdiği sarı-lacivertli kulüpte devam etmekti. Ancak menajer tavrı can sıktı.
∂ Başkanın yaklaşımı sonrası Beşiktaş ihtimali çok ama çok güçlendi. Zaten Beşiktaş şampiyonluğu ve direkt Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olması transfer sürecini hızlandırdı.
∂ Adımlarını sağlam atmak ve risk almak istemeyen Beşiktaş Kulübü, Gökhan Gönül ile menajeri Ahmet Bulut’la işi resmiyete döktü ve ön protokol imzalattı.
∂ Hatta yapılan anlaşmaya, Beşiktaş’a transfer olmaması halinde siyah-beyazlı kulübe 5 milyon avro tazminat öder maddesinin bile eklendiği yazıldı, çizildi.
∂ Başkan Aziz Yıldırım ön protokol yapılmasına da çok kızdı ve Gökhan Gönül için “9 sezonda 2 şampiyonluğu var” sözüyle Gönül’ü sildiğinin mesajlarını verdi.
∂ Fenerbahçe cephesi maç başı ücretleriyle birlikte 2 milyon avro’nun üzerinde kazanan Gökhan Gönül’e aynı yıllık ücreti önerdi ve yaşı nedeniyle 2 yılda diretti.
∂ Fener cepnesinden Gönül ‘ün 2 milyon 750 bin avro istediği, maç başılarla rakamın 3.5 milyon avro’ları bulduğu ve bu paraya başka oyuncular alınabileceği söylendi.
∂ Gönül, önceliği Fenerbahçe’ye vermesine rağmen Yıldırım’ın tavırlarından ve açıklamalarından rahatsız oldu, kendisine yönelik sözleri hak etmediğini düşündü.
∂ Tüm bu yaşananların ardından Gönül Fenerbahçe defterini kapattı. Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu, Gökhan Gönül için “Paracı” imasında bulundu…
∂ Yönetici Ekşioğlu’nun ithamı karşısında ise Gökhan Gönül, paracı olmadığını Fenerbahçe’den ayrılığının sebebinin şansına yönelik tavırlar olduğunu özellikle vurguladı.