Yeni sezon öncesinde savunma hattını güçlendirmek için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ın, son 2 yıldır peşinde olduğu Bursasporlu Serdar Aziz için tekrar atağa kalktığı ortaya çıktı.

Beşiktaş Teknik direktörü Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda 25 yaşındaki stoper Serdar Aziz için Bursaspor ile temasa başlayan Beşiktaş yönetiminin; 6,5 milyon Euro'luk bonservis bedeli cevabını aldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak, görüşmeleri doğrularken Bursaspor'un istediği bedelin çok yüksek olduğunu belirtti.

BİZ SERDAR'I DEĞİL SERDAR BİZİ İSTİYOR
Transfer konusundaki planlamalarını belirledikleri bütçe üzerinden yapacaklarını söyleyen Metin Albayrak, "Biz Serdar Aziz'i değil; Serdar Aziz bizi istiyor. Bunu da herkes biliyor! Borussia Dortmund Marc Bartra'yı neredeyse bu paraya aldı. Avrupa'da transferler bu paralara bitiyor. Transfer bütçemizin dışına çıkmayacağız. Konuşulan rakamlar oldukça fazla. Bunlar çakıl taşı değil!" ifadelerini kullandı.

ACELECİ DAVRANMIYORUZ

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Metin Albayrak, birçok futbolcuları için teklifler geldiğini doğrulayarak, "Şu anda biz istemezsek hiçbir oyuncumuz ayrılamaz. Böyle bilinsin. Bu konuda aceleci davranmayı düşünmüyoruz" dedi.

Metin Albayrak, transferde belirledikleri hedefler üzerinden çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Daha önceden yaptığımız gibi kadromuza nokta atışı takviyeler yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı.