Albert Bunjaki Beşiktaşlı Necip Uysal'dan sonra, takımlarında görmek istediği bir diğer Türk futbolcuyu daha açıkladı. Skorer'e konuşan teknik direktör Albert Bunjaki, FIFA'nın vereceği özel izinle şu an başka takımların formasını giyen bir çok oyuncunun UEFA tarafından üyeliğe kabul edildi. Kosova'yı seçebilecek isimler;

Dünya yıldızları Kosova forması giyebilir
Galatasaraylı Blerim Dzemaili dışında, İsviçre forması giyen oyunculardan Shaqiri, Xhaka ve Behrami'nin yanı sıra Belçika'dan Adnan Januzaj, Arnavutluk'tan Lorik Cana gibi bir çok ismin kadrajlarında olduğuna dikkat çeken deneyimli teknik adam Türkiye'den de ilgilendikleri isimler olduğu itiraf etti. Daha önce açıkladığı Beşiktaşlı Necip Uysal'ın dışında futbolcular da bulunduğuna dikkat çeken Bunjaki şunları söyledi:

'Serdar Aziz'in Kosova forması giymesini isteriz'
"
Necip Uysal'ı istiyoruz ancak sadece bununla sınırlı değil. Türkiye'den Kosova forması giymeye hakkı olan daha çok sayıda oyuncu olduğunu düşünüyoruz. Serdar Aziz'in de Kosova forması giymesini isteriz. Eğer Kosova'da oynamasının önünde engel yoksa bu yönde bir girişimde bulunabiliriz. Türkiye Futbol Federasyonu ve oyuncunun kendisiyle görüşmemiz gerekecek. Ancak tüm bunlar için öncelikle EURO 2016'nın sona ermesini bekliyoruz."


Kosova ve Cebelitarık geçtiğimiz ay FIFA üyeliğine kabul edilmişti ve Eylül ayında başlaması beklenen Dünya Kupası eleme programına dahil edilmişti.