Atatürk Havalimanı'ndaki hain saldırının ardından kulüplerden ve futbolculardan sosyal medya üzerinden destek mesajları geldi.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

"İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün akşam saatlerinde yapılan kalleş terör saldırısı sonucu en az 10 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve pek çok yaralı olduğunu derin bir üzüntü ve endişeyle öğrenmiş bulunuyoruz.


Türkiye Futbol Federasyonu olarak bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalan yakınları, sevenleri ve milletimize sabır dileriz."

BEŞİKTAŞ

"İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısında çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Terörü lanetliyoruz ve saldırıyı esefle kınıyoruz.

Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Beşiktaş JK"

GALATASARAY

"İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Tüm insanlığın başı sağ olsun.

Galatasaray Spor Kulübü"

FENERBAHÇE

"Bu akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında, ilk belirlemelere göre 10 yurttaşımızı kaybettiğimizi, çok sayıda yaralı vatandaşımızın bulunduğunu büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

İstanbul'da yaşanan bu terör olayını lanetliyor, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize baş sağlığı diliyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"

BURSASPOR

"İstanbul'da yaşanan bu terör olayını lanetliyor, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, milletimize baş sağlığı diliyoruz.

Bursaspor Kulübü"

TRABZONSPOR

"İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir teröristin önce çevreye ateş edip ardından kendini patlatması sonucunda 10 şehit ve 60 yaralımız olduğunu büyük üzüntüyle öğrendik. Aylardır bu tür saldırılar nedeniyle onlarca vatandaşımızı, güvenlik görevlimizi maalesef şehit verdik. Genç yaşlı ve çocuk ayrımı yapmadan herkesi hedef alan eli kanlı teröristler ile onların arkasındaki mihrakları şiddetle lanetliyoruz. Aziz milletimiz bu hain saldırılar karşısında her zaman metanetini korumuştur. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik terörist eylemler asla amacına ulaşamayacaktır. Yaralılarımıza acil şifalar dilerken, şanlı bayrağımız altında toplanan milletimizin başı sağ olsun."

KASIMPAŞA

"İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen hain saldırıyı kınıyor ve bu elim terör saldırısının üzüntüsünü yaşıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet; ailelerine ve milletimize başsağlığı diler, yaralılara acil şifalar temenni ederiz.