TT Arena’da 'Berlin Panteri' Turgay Şeren için düzenlenen anma töreninde sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu, Galatasaray Futbol A Takımı futbolcuları, Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı camianın önde gelenleri ve Turgay Şeren’in yakın ailesi yer aldı.

Dursun Özbek, anma töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün herkes için çok zor bir gün. Efsane kalecimiz, kaptanımız, teknik direktörümüz ve biricik Turgay ağabeyimizi son yolculuğuna uğurlamak için burada toplandık. Turgay ağabey genç cumhuriyetin bize hediye ettiği altın neslin bir parçasıdır. Turgay ağabey sadece sporlarındaki başarılarıyla anılan bir kişi değildir. Sportmen kişiliği ve efendi kişiliğiyle de gerçek bir liderdir. Dünya futbol tarihinde ‘Berlin panteri’ olarak anılıyor. Kendisini ziyaret ettiğimde gözyaşları içerisinde, ‘Ben Berlin panteri olarak anılıyorum ama Galatasaray’ın aslanıyım’ dedi. Türk futbolunun çıkışı daha çok Turgay Şeren’lerin yetişmesine bağlıdır. Nur içerisinde yat Turgay ağabey seni asla unutmayacağız” ifadelerini kullandı. Başkan Dursun Özbek’in konuşmasının ardından dua edilip helallik alındı. Turgay Şeren için ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak.

Turgay Şeren, Florya’dan uğurlandı
Galatasaray’ın efsane kalecisi Turgay Şeren, Florya’dan bugün öğle saatlerinde uğurlandı. Galatasaray Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda son günlerini geçiren Turgay Şeren için burada öğle saatlerinde bir tören düzenlendi. Törende sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Cengiz Özyalçın ile Turgay Şeren’in ailesi katıldı. Dursun Özbek burada yaptığı açıklamada, “Bugün Türk sporunun ve kamuoyunun en acılı günlerinden. Değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Örnek bir kişilikti. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise Türk futbolu ve Galatasaray camiasının önemli bir insanı kaybettiğine değinerek, üzüntüsünü dile getirdi. Turgay Şeren için Florya’da düzenlenen uğurlamanın ardından TT Arena’da bir anma töreni düzenlenecek. Ardından Teşvikiye Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından efsane kaleci Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.