Online alışveriş platformu Amazon, yeni tablet modeli ile Apple ve Samsung gibi şirketleri yakalamak için düğmeye bastı. 
50 dolarlık (140 TL) dikkat çeken modelin 6 inçlik ekrana sahip olacağı gelen iddialar arasında. Fiyatı ile Apple'ın iPad Mini ve Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung'un Galaxy Tab modellerinden oldukça ucuz  etiket fiyatına sahip olacak modelin 8 inç ve 10 inç Fire tablet versiyonlarının da kısa süre içinde duyurulacağı belirtiliyor. 
The Wall Street Journal'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, elektronik kitap okuyucusu Kindle modellerin de yenileyen firma, 50 dolarlık (140 TL) bir Kindle'ı da tanıtmaya hazırlanıyor. 
Şirketin tablet modeli Kindle Fire HD'nin 99 dolardan Kindle modellerinin ise 79 dolardan başlayan fiyatlarla satıldığı göz önünde bulundurulduğunda Amazon'un etiketlerde yaptığı yarı yarıya indirimin pazar payını büyütmesine yol açacağı belirtiliyor.  
Donanım olarak 299 dolara satılan iPad Mini 2 ve 119 dolara satılan Galaxy Tab 3 Lite'ın en büyük rakibi olması beklenen ürünün Türkiye piyasasına sunulacağı tarih ve fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.