Şahsın kimliği, kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu DNA Doe Project (DDP) ve polis iş birliği ile genetik şecere yardımıyla bulundu.

Öldürülen kişiden alınan diş, California’da bir laboratuvara, orada dişten alınan DNA örneği de incelenmek üzere Alabama’daki laboratuvara gönderildi.


1976-1977’de öldürüldüğü tahmin edilen şahsa ait cesedin kime ait olduğu 40 sene bir sır olarak kaldı.

Elde edilen veriler de Texas’ta genetik sorgulama şirketine ulaştırıldı.

Tüm bu çalışmalar sonrasında öldürülen kişinin Francis Wayne Alexander olduğu kesinleşti. Ailesi, 45 sene sonra bile olsa ölüm haberi almanın zor olduğunu ifade etti. 1980’de 33 kişiyi öldürmekten suçlu bulunan Gacy, 1994’te idam edildi.

Büyükşen çifti cinayetinde tutuklanan sanık tahliye oldu Büyükşen çifti cinayetinde tutuklanan sanık tahliye oldu Konya'da 3 sene önce öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çifti cinayetinden tutuklanan Afganistan uyruklu çoban Abdulhamid Uzbek, adli kontrol şartıyla tahliye oldu.
Öğrencilerin düellosu cinayetle noktalandı Öğrencilerin düellosu cinayetle noktalandı 16 yaşlarındaki iki öğrenci, okul çıkışında birbirini düelloya davet etti. Bir öğrenci, diğerini kalbinden ve karnından bıçaklayıp öldürdü.