Zorlu kış koşulları, yurdun önemli bir kısmını etkisi altına aldı. Kimi illerde, yoğun kar yağışı ve çetin hava koşulları sebebiyle günlük yaşamda aksamalar yaşanırken, kimi illerde ise eğitim ve öğretime ara verildi.

TRABZON
Trabzon'da olumsuz hava koşulları nedeniyle Akçaabat, Düzköy, Maçka, Şalpazarı ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Engelli ve hamile olan kamu görevlileri de idari izinli sayılacak. 

Ortahisar, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Sürmene, Vakfıkebir ve Yomra ilçelerinde ise sadece taşımalı eğitime ara verildi. 

BOLU
Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte olumsuz hava koşullarının devam edeceği konusunda uyardı. 

Hava koşulları nedeniyle 18 Ocak'ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, ilk, orta, lise ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine bir gün ara verildiğini anlatan Ümit, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılmasına karar verildiğini söyledi.

ARTVİN
Artvin'de kar yağışı, soğuk hava ve buzlanmanın etkili olması nedeniyle merkez, Ardanuç, Borçka, Murgul ve Şavşat ilçelerinde eğitime 18 Ocak Salı günü ara verildi.

Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve Yusufeli ilçelerinden taşıma yoluyla okullara gelen öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanları da izinli sayılacak.

ORDU
Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş ilçesinde eğitim ve öğretime 18 Ocak Salı ara verildiği kaydedildi.

Ayrıca, bu ilçede engelli ve hamile kamu görevlilerinin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

GİRESUN
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma dolayısıyla Doğankent ilçesinde tüm eğitim kademelerinde eğitim öğretime yarın bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Giresun merkez, Çanakçı, Dereli, Espiye, Güce, Keşap ve Yağlıdere ilçelerinde de köy okullarında eğitime bir günlüğüne ara verileceği kaydedildi.

Birçok ilde eğitime kar engeli Birçok ilde eğitime kar engeli Yarın okullar tatil mi? Herkesin merak ettiği konu. Karın etkili olduğu bazı bölgelerde eğitime 1 gün ara verildi.

Van ili genelinde eğitime kar engeli Van ili genelinde eğitime kar engeli Yoğun kar yağışı sonrası Van ili genelinde eğitime bir gün ara verileceği duyuruldu.

3 ilçede eğitime kar engeli 3 ilçede eğitime kar engeli Tunceli'nin Pülümür, Ovacık ve Nazımiye ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağıiı sebebiyle eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verildiği duyuruldu.