Odun fiyatlarında yeni tarife, kış mevsiminin yaklaşmasıyla belli oldu. Tüketicinin beklenmediği oranda artışın yaşanacağı odun fiyatlarında ücretlendirmenin, yüzde 40-50  civarında zam üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor.

"HEM TÜKETİCİ, HEM SATISI KÖTÜ ETKİLENECEK"
Derlenen bilgiye göre; geçen sene odunun ton fiyatı ortalama bin lira iken, bu yıl ise bin 400 liraya kadar çıktığı görüldü. Konuya ilişkin konuşan oduncular; hem kendilerinin hem de tüketicilerin durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi. Kömürcü Vakkas Kasım, “Geçen seneye göre yüzde 40 ila yüzde 50 bir zam oldu. “Geçen yıl satış fiyatımız bin lira iken bu yıl bin 400 liraya kadar çıktı” dedi.

Yeşillik ürünlerinde zam şampiyonu marul oldu! Fiyatı 10 günde iki katına çıktı Yeşillik ürünlerinde zam şampiyonu marul oldu! Fiyatı 10 günde iki katına çıktı Eskişehir’de geçen hafta pazarda 2 buçuk TL’ye satılan tane marulun fiyatı bu hafta 5 TL oldu. Marula bir haftada yüzde 100’e yakın zam yapılınca vatandaşlar tepki gösterdi.

İstanbul'da suya zam geldi İstanbul'da suya zam geldi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) 2. Olağanüstü Genel Kurulu'nda suya, yüzde 15,62 zam yapılması teklifi kabul edildi.