Zincir marketler artık hemen hemen her sokakta dükkan açıyor. Haliyle bu durum en çok küçük esnafı vuruyor. Esnafın ayakta durabilmesi için yeni bir karar alındı. Bu kararı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası 27. Olağan Genel Kurulu'nda açıkladı. Aynı zamanda Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı olan Palandöken, bakkalların yaşadıkları problemlerle ilgili çalışmalar yürüttüklerini ve sıkıntılarını çözmek için uğraştıklarını söyledi. Başkan Palandöken "Devletin en üst kademesiyle konuşup bu meselelerin haliyle ilgili de önemli çalışma yaptık. Biliyorsunuz, yasa Meclis’te. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak. Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM’ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de işyerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım” ifadelerini kullandı.

Nureddin Nebati zincir marketleri uyardı: Kârınızı yaptınız artık taviz yok Nureddin Nebati zincir marketleri uyardı: Kârınızı yaptınız artık taviz yok Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, döviz kurlarındaki dalgalanma nedeniyle artan market fiyatlarıyla ilgili zincir marketlerini uyardı; "Kârınızı yaptınız, bu saatten sonra hiçbir taviz yok"

Zincir marketlerde yeni dönem: Kağıt, file veya bez çanta artık zorunlu Zincir marketlerde yeni dönem: Kağıt, file veya bez çanta artık zorunlu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un imzasıyla poşet ücreti 25 kuruşa sabitlenirken zincir market ve zincir mağazalara kağıt, file veya bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanlarından bulundurma zorunluluğu getirildi.