Kripto para birimi Bitcoin, yüksek enflasyona karşı parasal sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçış ve doların diğer para birimleri karşısında değer kazanmasıyla Temmuz 2021'den bu yana ilk kez 31 bin doların altına indi.

31 BİN DOLAR SEVİYESİNİN ALTINA GERİLEDİ

Dünyanın en büyük kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 10'un üzerinde değer kaybederek 30 bin 333 dolar seviyelerine kadar düştü.

Bitcoin'in fiyatı, Temmuz 2021'den bu yana ilk kez 31 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Öne çıkan diğer kripto para birimlerinden Ethereum'un fiyatı da son 24 saatte yüzde 11'in üzerinde düşüş göstererek 2 bin 225 dolara indi.

Küresel hisse senedi piyasalarındaki negatif seyre paralel olarak kripto para piyasalarındaki kayıplar da yoğunlaştı.

Piyasalardaki negatif seyirde, para politikasında sıkılaşma beklentilerinin artması, riskli varlıklardan kaçış ve dolar endeksinin 20 yılın en yüksek seviyesine ulaşması etkili oldu.

Analistler, yükselen enflasyonla mücadele için para politikası sıkılaşmasının ve likiditenin azalmasının yatırımcıları küresel piyasalarda riskli varlıklardan uzaklaştırdığını aktardı.

Bir ülke daha Bitcoin’i yasal para birimi yaptı Bir ülke daha Bitcoin’i yasal para birimi yaptı El Salvador’un ardından Orta Afrika Cumhuriyeti de Bitcoin'i yasal para birimi olarak kabul etti.

Kripto para piyasalarında deprem! Bitcoin, Ethereum ve Altcoin'lerde son durum Kripto para piyasalarında deprem! Bitcoin, Ethereum ve Altcoin'lerde son durum Kripto para piyasaları haftaya düşüşle başladı. Tam anlamıyla yükselişe geçemeyen kripto para piyasası düşük seyretmeye devam ediyor. Bununla beraber Bitcoin tekrardan bir düşüş yaşadı ev 40 binin altına geriledi.

İslam Memiş uyardı: Dolar, altın, Bitcoin'de kontrollü yükselişe geçildi İslam Memiş uyardı: Dolar, altın, Bitcoin'de kontrollü yükselişe geçildi İstanbul'da yapılacak olan Rusya-Ukrayna müzakereleri bütün dünya için yeni bir umut oldu. Piyasalar, buradan çıkacak sonuca göre yönünü belirleyecek. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, son durumu, Bitcoin'deki ani artışı yorumladı.