Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde sirküler yayımladı. Söz konusu sirkülerde; yılın ilk çeyreğine ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatıldığı bildirildi. Böylelikle güncel taraih 20 Mayıs'a kadar uzatıldı.

20 MAYIS SON GÜN

Buna göre, 17 Mayıs sonuna kadar verilmesi gereken, 2022 I. geçici vergi dönemine (Ocak-Şubat-Mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin, ödeme süreleri 20 Mayıs günü sonuna kadar uzatıldı.

Söz konusu süre uzatımı, ilgili geçici vergi dönemi itibarıyla beyanname verme tarihi 17 Mayıs günü sonu olan özel hesap dönemine tabi mükellefleri de kapsayacak.

Yabancı dilde tabelaya ‘ek vergi’ talebi Yabancı dilde tabelaya ‘ek vergi’ talebi Suriyeli göçmenlere ilişkin tartışmalar devam ederken yabancı tabelaların artışına dikkat çeken, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'den ilginç bir teklif geldi. Aydemir, "Yabancı isim kullanan iş yerlerine ilave vergi gelmeli" açıklamasında bulunarak belediyelerin harekete geçmesini söyledi.

Milyonları ilgilendiren haber! Vergi muafiyeti geliyor Milyonları ilgilendiren haber! Vergi muafiyeti geliyor Vergi muafiyeti geliyor. İmalat ve turizme yönelik teşvik belgesi sahibi mükelleflere belge kapsamındaki inşaat işlerine ilişkin yapılan teslim ve hizmetler KDV'den istisna edildi.

Danıştay’dan milyonları ilgilendiren vergi borcu kararı Danıştay’dan milyonları ilgilendiren vergi borcu kararı Danıştay vergi borçlarını ödemeyen gencin yetim maaşına haciz konulamayacağına hükmetti.