İstanbul'da Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda çalışan metro aracında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, olay sonrası geçici olarak duran metro seferleri normale döndü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul’dan yapılan yazılı açıklamada, “M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'mızda seferlerimiz normale dönmüştür” ifadelerine yer verildi.

YANGININ SEBEBİ ELEKTRİK
Alınan bilgiye göre, M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan bir metroda, elektrikten kaynaklandığı belirtilen bir yangın meydana geldi.

Bunun üzerine vatman, aracı Veysel Karani-Akşemsettin İstasyonuna çekerek yolcuları tahliye etti. Daha sonra patlamalar duyulan metroya gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

METRO İSTANBUL'DAN AÇIKLAMA
Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Kazım Karabekir-Mahmutbey arasında yapılmaktadır.

Çırçır-Kazım Karabekir istasyonları arası İETT otobüsleri ile hizmet verilecektir" denildi.

Tahran metrosundaki elektrik kesintisi protestolara yol açtı Tahran metrosundaki elektrik kesintisi protestolara yol açtı İran'daki Tahran metrosunda elektriklerin bir süre kesilmesi rejim karşıtı protestoların oluşmasına sebep oldu.

Metrobüs tellerin üzerinde atlayan yayaya çarptı Metrobüs tellerin üzerinde atlayan yayaya çarptı Avcılar-Büyükçekmece istikametinde ilerleyen metrobüs, tellerden atlayarak karşıya geçmeye çalışan bir yayaya çarptı.