PKK elebaşlarından Duran Kalkan’ın CHP’nin HDP’ye muhtaç olduğunu belirterek, ittifakın devam etmesi gerektiğine işaret etmesi, Millet İttifakı içerisinde gerginliğe yol açarken, CHP’nin Kandil’den gelen bu açıklamaya herhangi bir tepki göstermemesi kamuoyunda da tepkiyle karşılandı. CHP yönetiminin bu sessizliği, vatandaş nezdinde “CHP bu açıklamayı onaylıyor mu?” sorularına yol açtı.

Geçtiğimiz aylarda PKK elebaşlarından Mustafa Karasu “CHP’sinden Saadet Partisi’ne kadar birçok parti ayakta kaldıysa bu, HDP’nin direnişiyle oldu” açıklamasını yapmıştı. Bu sözlere CHP’den herhangi bir tepki gelmemişti.

KARAYILAN "CHP İLE HEMFİKİRİZ" DEMİŞTİ

Yine, PKK elebaşı Murat Karayılan da geçen yıl İsrail basınına verdiği röportajda CHP ile hemfikir olduklarını söylemişti. Karayılan “CHP, Kürt meselesine gelince AK Parti’yle aynı fikirde ama biz AK Parti ile MHP arasındaki ittifaka karşı çıktıkları için başka konularda da CHP ile hemfikiriz” demişti. CHP ile PKK’nın ‘hemfikir olduğu’ yönündeki bu sözler herkes tarafından eleştirilirken, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve kurmayları yine tepki göstermemişti.

Benzer şekilde, 2018’de bir başka PKK elebaşı Cemil Bayık da 24 Haziran seçimleri öncesi CHP’ye çağrıda bulunarak “HDP’yi baraj altında bırakmayın” diye seslenmişti. PKK’nın CHP’yi yönlendirmeye yönelik bu açıklamasına da o dönemde parti yönetiminden bir tepki sesi yükselmemişti.

Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı: Dağlıca teröristine MİT kurşunu Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı: Dağlıca teröristine MİT kurşunu 2018 yılında Dağlıca'da 8 askerimizin şehit düştüğü saldırının failleri arasında olan, Doktor Rodi kod adlı Özcan Yıldız'ın, MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Gara'da gerçekleştirdiği operasyonda etkisiz hale getirildi öğrenildi.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı: '127 terörist etkisiz hale getirilmiştir' İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı: '127 terörist etkisiz hale getirilmiştir' İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Basın Sözcüsü İsmail Çataklı Ankara'da aylık bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çataklı, "15 Nisan-1 Ekim arasındaki operasyonlarda 287 barınma alanına 9 bin 600 operasyon planlandı, 10 bin 800 operasyon olarak tamamlandı. 39'u sözde üst düzey 127 terörist etkisiz hale getirilmiştir." dedi.

HDP, hiçbir ittifakta yer almayacakmış! HDP, hiçbir ittifakta yer almayacakmış! Millet İttifakı’nın gizli ortağı HDP, elini güçlendirmek için “Herhangi bir ittifak içinde yer alma arayışımız yok” açıklamasını yaptı. Ancak kapıyı tam olarak kapatmayan HDP, ortakları CHP ve İyi Parti’den 2023 seçimleri öncesi ve sonrasına dair beklentilerini de sıraladı.