Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) Rektörlüğü, 22 Ekim'de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine ataması iptal edilen öğretim üyesi Z.Z.A.L. hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Şikayet üzerine polis merkezine ifadeye gelen Z.Z.A.L, "dolandırıcılık" ve "evrakta sahtecilik" suçlarından gözaltına alındı. Z.Z.A.L'nin polisteki ifadesinde, "Üstüme atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Hepsi iftira. Suçsuzum ve aklanacağım" dediği öğrenildi. Z.Z.A.L, emniyetteki işlemlerinin ardından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheli, tutuklandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ
ASÜ Rektörlüğünden 22 Ekim'de yapılan açıklamada, 28 Eylül'de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine atanan ve sosyal medyada tartışma konusu olan bir öğretim üyesinin, üniversiteye sunduğu ve atanmasına temel teşkil eden doçentlik belgesiyle ilgili oluşan tereddüdün ciddiyetle takip edildiği, ilgili kurumla yazışma yapıldığı, gelen belge üzerine bahse konu kişinin atanmasının iptal edildiği bildirilmişti.

Aksaray Üniversitesi'nde doçent belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı Aksaray Üniversitesi'nde doçent belgesi sahte çıkan öğretim üyesi gözaltına alındı Aksaray Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne ataması iptal edilen ve hakkında şikayet bulunun öğretim üyesi Zehra Zulal A.L.’nın doçentlik belgesinin sahte olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan öğretim üyesi için hukuki süreç başlatıldı.

Kendini doçent olarak tanıttı, işe alma vaadiyle 50 kişiyi dolandırdı Kendini doçent olarak tanıttı, işe alma vaadiyle 50 kişiyi dolandırdı Tokat’ta kendisini doçent olarak tanıtan şahıs işe alma vaadiyle 50 kişiyi yaklaşık 150 bin lira dolandırdı.