TUSAŞ tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen ANKA, muharebe sahasındaki performansını ihracata da yansıtmaya başladı. Daha öncesinde Tunus’a ihracat edilen ANKA insansız hava aracının yeni ihracat adresi Kazakistan oldu.

ORTA ASYA’DAN YOĞUN İLGİ

Tunus'a yapılan ihracatın ardından bu konuda farklı coğrafyalarda girişimlerini sürdüren TUSAŞ, ihracat sayısını Orta Asya ile genişletti.

KAZAKİSTAN’LA İMZALAR ATILDI

ANKA, Kazakistan Sanayii Altyapı Geliştirme Bakanlığı adına KAZSPECEXPORT tedarik kurumu ile TUSAŞ yetkililerince atılan imza kapsamında artık Kazakistan semalarında da görev yapacak.

2023 YILINA KADAR TESLİM EDİLECEK

İhracat sözleşmesi kapsamında 2023 yılına kadar 3 ANKA, 2 yer sistemi, lojistik destek paketi (teknik dokümantasyon, eğitim ve yedek parça) Kazakistan'a teslim edilecek.

ULUSLARARASI ALANDA KULLANILACAK

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Kazakistan'a yapılan ihracata ilişkin, "Ülkemizin gururu olan ANKA'larımız için özel bir ihracat başarısı gerçekleştirdik. Tunus'tan sonra Kazakistan ihracatını çok önemli bir başarı olarak değerlendiriyoruz. ANKA'larımızın artık uluslararası alanda kullanılacak olması bizleri gururlandırıyor. ANKA üretiminde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

30 SAAT HAVADA KALABİLİYOR

Elektro optik, kızılötesi, lazer işaretleyici, lazer mesafe bulucu kamerasıyla 1700 kilogram azami kalkış ağırlığına sahip ANKA, 30 saati aşan süre havada kalabiliyor. 23 bin fit irtifada görev gerçekleştirebilen ANKA, 30 bin fit irtifa tavanına sahip bulunuyor.

ÜSTÜN PERFORMANSIYLA GÖZ KAMAŞTIRIYOR

250 kilometreyi aşan görüş hattı link menziliyle görev yapan ANKA, 350 kilogram faydalı yük taşıyor. ANKA, güçlü yerli motoru sayesinde uzun süreli görevlerde üstün performans sergiliyor.

İş Bankası'ndan ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası'na destek İş Bankası'ndan ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası'na destek İş Bankası, ‘Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası’na Genel Müdürlük binasını turuncu renkle ışıklandırarak destek veriyor.

Merkez Bankası’ndan enflasyonda kararlılık vurgusu: Yüzde 5 hedefine ulaşılacak Merkez Bankası’ndan enflasyonda kararlılık vurgusu: Yüzde 5 hedefine ulaşılacak Merkez Bankası, Finansal İstikrar Raporunu yayınladı. Raporda, enflasyonun yüzde 5 oranına çekilmesi yönünde kararlılıkla adımların atılmaya devam edeceği bildirildi.

Ankara merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu: 36 gözaltı kararı Ankara merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu: 36 gözaltı kararı Son dakika haberine göre; Ankara merkezli 6 ilde gerçekleştirilen FETÖ soruşturması kapsamında 36 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.