Geçtiğimiz gün akşam 20.00 sıralarında meydana gelen korkunç olayda, 11 ÜS hattı ile Üsküdar-Sultanbeyli’ne sefer düzenleyen İETT şoförü Sezgin Kayır, Sultanbeyli Sanayi durağında bir panelvan minibüs sürücüsü soldan otobüsün önüne kırdı. 

5 KİŞİ İETT ŞOFÖRÜNE SALDIRDILAR 

İETT otobüsü sol tarafa doğru geçmeye çalışsa da minibüsün aynası kırıldı. Kaza sonrası İETT şoförü Kayır, araçtan inerek kaza raporunun tutulmasını istedi. Kazaya sinirlenen minibüs şoförü ise yanındaki 4 kişi ile araçtan inerek İETT şoförüne tekme, tokat atarak, saldırdı. Aldığı darbeler ile yere yığılan otobüs şoförünün yardımına yolcular yetişti. Saldırganlar is olay yerinden hızla kaçtılar. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

BURNU KIRILDI 

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, yaralı otobüs şoförü hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan şoföre 10 gün iş göremez raporu verildi. Hastanede burnunun kırıldığı tespit edilen İETT şoförü Kayır, darp raporu alarak saldırıyı gerçekleştiren panelvan minibüs sürücüsüyle yanındaki 4 kişiden şikayetçi oldu.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI 

Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırıyı gerçekleştiren şahıslar için harekete geçerken, dehşet dolu dakikalar çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

5 kişi tarafından saldırıya uğrayan İETT şoförü Sezgin Kayır, “ Sultanbeyli’de sanayi durağında yolcumu indirdim. Sanayi durağından aşağı inerken solumdan gelen araba önüme kırdı. Ben vurmamak için sola attım kendimi onun aynasına dokundum. Kaza raporu tutmak için peronlara davet ettim. Onlarda gelmek yerine bana hakaret ederek dövdüler, gözlerimi açtığımda Hastanede buldum kendimi. Hastanede darp raporu aldım. Burnum kırıldı. Karakola giderek şikayetçi olacağım” açıklamasında bulundu. 

VATANDAŞLARA SESLENDİ 

Yetkililere seslen Şoför Sezgin Kayır, “ Biz milletin çoluğunu, çocuğunu taşıyoruz. Milletin Cem güvenliği bizim ellerimizde Şoföre şiddette hayır. Biz dikkatli bir şekilde kimsenin saçının teline zarar gelmeden gidecekleri yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu şekilde bir muameleye maruz kalıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde şoföre şiddete hayır. Biraz daha öngörülü, biraz daha nazik, anlayışlı olmalarını rica ederiz. Tek isteğimiz bu “ diye konuştu.

İstanbul'da Afrikalı gençlere saldırı: Önce darp sonra gasp İstanbul'da Afrikalı gençlere saldırı: Önce darp sonra gasp Kağıthane’de Afrika uyruklu bir genç, gece saatlerinde evine gelen 3 şahıs tarafından darp edilerek 3 bin dolarlık kolyesinin gasp edildiğini iddia etti. Şahısların binaya girip çıktığı anlar kameralara yansırken, gencin şikayeti üzerine yakalanan 3 şahıs savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Lütfü Türkkan'ın korumaları tarafından darp edilmişti: İHA Muhabiri Mustafa Uslu'ya anlamlı ödül Lütfü Türkkan'ın korumaları tarafından darp edilmişti: İHA Muhabiri Mustafa Uslu'ya anlamlı ödül Kocaeli’de İYİ Partili Lütfü Türkkan’a ait olduğu bilinen kaçak çiftliğinin yıkım çalışmalarını görüntülediği esnada korumalar tarafından darp edilen İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu'ya 'yılın en kahraman habercisi' ödülü verildi. Gazetemiz Ekonomi Müdürü Canan Eraslan ise yılın en başarılı kadın ekonomi gazetecisi ödülünü layık görüldü.

Otobüste oturan çocukları kaldırmak isteyen adam yolcular tarafından darp edildi Otobüste oturan çocukları kaldırmak isteyen adam yolcular tarafından darp edildi Çekmeköy istikametinde seyir halinde olan İETT otobüsünde yabancı uyruklu çocukları kaldırarak oturmak isteyen bir kişiyle diğer yolcular arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyerek yumruklu kavgaya döndü.