Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Borsa saat kaçta açılıyor ? 2024 Borsa İstanbul çalışma saatleri...

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Borsa saat kaçta açılıyor ? 2024 Borsa İstanbul çalışma saatleri...
Borsa İstanbul, Bist, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Borsalar ne zaman açılıyor ve kapanıyor, sorusu araştırılıyor. 2024 yılında borsada işlem yapmak isteyenler borsa açılış saati ve kapanış saatini arama motorlarında sorguluyor. 2024 borsa saat kaçta açılıyor? Borsa İstanbul açılış kapanış saatleri ne? Detaylar haberimizde...

Borsa İstanbul kaça kadar açık, sorusuna cevap aranıyor. Borsa İstanbul'da alım-satım yapmak isteyen yatırımcı borsanın işlem saatlerini merak ediyor. Peki, Borsa İstanbul mesai saatleri nedir? Borsa kaçta açılıyor? Borsa hafta sonu çalışıyor mu? BİST çalışma saatleri ne? Alış ve satış işlemleri kaçta açılır?  Borsa ne zaman açılır ne zaman kapanır? 2024 borsa açılış kapanış saatleri haberimizde...

BORSA SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

Borsa İstanbul'da sabah 09:40  akşam 18:10 arasında seanslar gerçekleşiyor. Borsa İstanbul çalışma saatlerinin içinde ise herhangi bir öğle arası yoktur.

09.40 – 09.55: Açılış Seansında Tek Fiyatla Emir Toplama
09.55 – 10.00: Fiyat Belirleme ve İşlem
10.00 – 13.00: Sürekli İşlem
13.00 – 13.55: Tek Fiyat Seansı (Gün Ortası)
13.55 – 14.00: Eşleştirme/Fiyat Belirleme
14.00 – 18.00: Sürekli İşlem

HAFTA SONU BORSA AÇIK MI?

Borsa İstanbul'da hafta sonu, resmi tatiller  ve bayramlarda işlem yapılmaz. Her piyasa için farklı saat dilimleri bulunmaktadır. Yatırımcılar Borsa İstanbul’la güne başladıktan sonra BIST’in kapanmasının ardından Amerikan borsalarında  yatırımlarına devam edebilir. Ayrıca hafta içi borsanın kapanış saatinden sonra yapılan bütün işlemler yani verilen emirler sonraki gün işleme alınmak üzere bekletilir.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...