Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

İlham Aliyev yüzde kaç oy aldı? Azerbaycan'da seçimi sandık çıkış anketine göre İlham Aliyev cumhurbaşkanı seçildi

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İlham Aliyev yüzde kaç oy aldı? Azerbaycan'da seçimi sandık çıkış anketine göre İlham Aliyev cumhurbaşkanı seçildi
Aliyev, Yerel Seçim, Azerbaycan, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

Azerbaycan'da yapılan seçimlerde sandık çıkış anket sonucuna göre İlham Aliyev yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Peki, İlham Aliyev ne kadar oy aldı, yüzde kaçla yeniden seçildi, kaç senedir cumhurbaşkanı? İşte, Azerbaycan seçim sonuçlarına dair detaylar…

İlham Aliyev cumhurbaşkanlığı seçiminde Azerbaycan'da sandık çıkış anketine göre, oyların yüzde 93.9'unu aldı.Bölgesel ile saat 08.00'da başlayan  Azerbaycan'da erken cumhurbaşkanı seçimi için halk sandık başına gitti, oy verme işlemi işlemi 19.00'da tamamladı.Yurtiçi ve yurtdışında Erken cumhurbaşkanı seçimi için kurulan sandıkların yanında Azerbaycan-Ermenistan savaşına sebep olan bölgelerde de oy verme işlemi tamamlandı.  Merkez Seçim Komisyonu’ndan gelen veriler doğrultusunda ülkede yaklaşık 6,5 milyon kayıtlı seçmenin oy kullanma işlemi sandık başına gitti.

Yurtdışındaki Azerbaycan vatandaşları, yaşadıkları ülkelerdeki Azerbaycan büyükelçiliklerinde organize edilen sandıklarda oylarını kullandı.Birçok uluslararası kuruluş ve ülkelerden yaklaşık 800 yabancı, 90 bin yerli gözlemci seçimi takip etti. Yerel medya kaynaklarının yanında yaklaşık 200 yabancı gazeteci de seçimi izledi.

İLHAM ALİYEV NE KADAR OY ALDI?

Oy verme işleminin ardından oy sayımına geçildi. Azerbaycan'da sandık çıkış anketine doğrultusunda, İlham Aliyev cumhurbaşkanlığı seçiminde oyların yüzde 93.9'unu alarak yeniden cumhurbaşkanı seçildi.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...