Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

İliç nerede? Altın madeni olan İliç neresi? İliç nereye bağlı? (SON DAKİKA ) Maden kazası

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
İliç nerede? Altın madeni olan İliç neresi? İliç nereye bağlı? (SON DAKİKA ) Maden kazası
Erzincan, Altın, Maden, Çöpler, Göçük, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İliç altın madeninde geniş bir alanda toprak kayması yaşandı. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu açıklama yaparak, göçük altında işçilerin olduğunu, toprak altında kalan işçilerin sayısının ise henüz belli olmadığını söyledi. Peki, İliç altın madeni nerede, İliç nereye bağlı, İliç altın madeninde kaç işçi göçük altında kaldı, İliç altın madeninde kaç kişi çalışıyor?

Erzincan İliç Çöpler Köyü’ndeki altın madeninin olduğu, büyük bir alanda toprak kayması yaşandığı ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. Peki, İliç altın madeni nerede, İliç nereye bağlı, İliç altın madeninde kaç işçi göçük altında kaldı, İliç altın madeninde kaç kişi çalışıyor? İliç altın madeni kimin? İliç altın madeni ne kadar altın çıkıyor işte detaylar…

İLİÇ ALTIN MADENİNDE KAÇ İŞÇİ TOPRAK ALTINDA KALDI?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "İliç'te altın madeninde meydana gelen toprak kayması sonrası yapılan işçi sayımında 667 kişiden 9'u eksik" açıklamasını yaptı.

İLİÇ ALTIN MADENİ NEREDE?

İliç altın madeni Erzincan İliç Çöpler Köyü’ndedir.

İLİÇ ALTIN MADENİNDE KAÇ KİŞİ ÇALIŞIYOR?

Kesin rakamlar belli olmamak ile beraber, şirketlerin personel edinmek için ilan açtığı sitelerde 650 ile 749 arasında çalışanı olduğu görülmekte.

 

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...