Türkiye GazetesiTürkiye Gazetesi
 •      

Nestle kimin, hangi ülkenin, sahibi kim? Nestle İsrail malı mı?

Düzenleyen: / Kaynak: Türkiye Gazetesi
- Güncelleme:
Nestle kimin, hangi ülkenin, sahibi kim? Nestle İsrail malı mı?
Nestle, İsrail, Haber

Haberler Haberleri  / Türkiye Gazetesi

İsrail ürünlerine karşı başlatılan boykot çağrısı sonrası birçok marka internette İsrail malı mı diye sorgulanmaya başladı. Bu markalardan biri de Nestle. Peki, Nestle hangi ülkenin, İsrail malı mı, sahibi kim? İşte detaylar…

İsrail'in Gazze'de başlattığı işgal sürerken, savaaş ve Gazzelilerin yaşadığı acılara kayıtsız kalmak istemeyen kamuoyu tepkilerini göstermek için İsrail malı ürünlere boykot uyguluyor. Söz konusu boykot çağrısı zaman ilerledikçe daha geniş kitlelerden karşılık görürken, bu hassasiyeti taşıyan vatandaşlar da hangi ürünleri satın almayacağı konusunda kafa karışıklığı yaşamakta. Kafa karışıklığının yaşandığı markalardan biri de  Nestle! Peki Nestle İsrail malı mı, Nestle hangi ülkenin, sahibi kim? İşte detaylar…

 İsrail’in Gazze’de başlattığı işgal girişiminden sonra birçok ürün ve marka ile ilgili ‘İsrail malı mı?’ soruları sorulmaya başladı. Peki, Nestle hangi ülkenin, sahibi kim? İşte Nestle ile alakalı merak edilen tüm detaylar…

NESTLE İSRAİL MALI?

Dünyaca ünlü şekerleme ve çikolata markalarından olan Nestle İsrail malı değildir.
Nestle’nin sahibi Henri Nestlé, şirketini kurmadan evvel eczacılık alanında faaliyet göstermiş ve şekerleme üretimi konusunda çalışmış bir girişimcidir. O yıllarda bebekler için besleyici ve sağlıklı çeşitlerin olmayışını fark eden Henri Nestle, bebekler için kolayca sindirilebilen ve besleyici bir süt bazlı gıda geliştirdi. Nestlé'nin ilk önemli başarısı bu ürün oldu ve şirketin temelini oluşturdu.
Nestle Hangi Ülkenin?
İsviçre'de merkezi bulunan Nestle global bir çikolata ve şekerleme markasıdır. 
Sadece bebek maması üretmekle kalmayıp Nestlé, zamanla çikolata, kahve, süt ürünleri, dondurma, evcil hayvan yemi ve birçok  farklı gıda ürününü portföyüne eklemiş ve dünyanın en büyük gıda şirketlerinden biri olmuştur.
Nestlé'nin CEO'su olarak göreve 2017 yılında başlayan Ulf Mark Schneider, Nestlé'nin stratejik hedefini tayin etmek ve şirketin devamlı ilerlemesini sağlamak adına önemli katkılar sağlamaktadır. Bu dönüşüm, Nestlé'nin devamlı değişen bir pazar şartlarında rekabetçi olabilmesini sağlamak adına hayati önem taşımaktadır.

NESTLE'NİN SAHİBİ KİM?

Nestlé firmasının kurucusu, Henri Nestlé veya tam adıyla Heinrich Nestle'dir.  Ulf Mark Schneider ise 2017 yılından beri şirketin CEO'sudur.
Nestlé'nin kurucusu Henri Nestlé, asıl adıyla Heinrich Nestle, 1814 yılında dünyaya gelmiş bir Alman şekerlemeci ve eczacıdır. Johann Ulrich Matthias Nestle ve Anna-Maria Catharina Ehemann'ın çiftinin 11. çocuğu olarak doğmuştur. Henri Nestlé şirketini 1866 yılında İsviçre'de kurmuştur.

Düzenleyen:  - Haberler
Kaynak: Türkiye Gazetesi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...