Güneydoğu'da hendeklerin kapatılması, barikatların yıkılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonların sona ermesiyle ilgili ilk kez tarih verildi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Afyonkarahisar'da düzenlenen AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ilk kez tarih vererek ''Bir hafta içinde operasyonlar tamamlanır, yasaklar kalkar'' dediği öğrenildi.  
AKAR: BAŞBAKAN'IN İLK ZİYARETİ DİYARBAKIR'A

Afyonkarahisar'da düzenlenen AK Parti 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güneydoğu'dan davet edilen il ve ilçe başkanlarıyla 3 saat süren toplantıda, terörü ve bölgede yaşayan sivil vatandaşların durumunu konuştu. 
Toplantının ardından, HaberTürk muhabirine açıklamalarda bulunan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Başbakan'ın önümüzdeki günlerde Diyarbakır'ı ziyaret edeceğini bildirdi. Akar, "Sayın Başbakan'ın bölgeyi bu kadar yakından incelediğini bilmiyordum. Köy köy, sokak sokak sordu. Bölgeye yakın zamanda gelecek, Diyarbakır'a geleceğinin müjdesini bana verdiler. Yakın zamanlarda diyorum ama tarih veremiyorum. Başbakan'ın Sur ilçemizi ve Ulu Cami'yi çok özlediğini söyleyebilirim" dedi. 
Operasyonlarda önemli bir mesafe alındığını söyleyen Akar, "Zannediyorum ki önümüzdeki günlerde kamu güvenliği tesis edilmiş olacak. Başbakanımız bölgede yaşayan vatandaşlarımızın durumuyla yakından ilgilendi" dedi.